Вчимося захищатися від осінніх недуг

У природи немає поганої погоди, а тим більше – поганої пори року. Кожен сезон дарує нам нові можливості: катання на лижах або морські круїзи, походи за грибами або перші сонячні промені. Але не завжди ці сюрпризи приємні: не варто забувати про сезонні недуги і загострення різних хронічних захворювань.

Слід уважно поставитися до періоду згасання природи – скорочення світлового дня і відсутність сонечка, що пригнічує і викликає так звану осінню нудьгу.

Холодні ночі - оскільки опалення комунальники вмикають не одразу з настанням холодів, будівлі встигають охолонути. І це одна з причин, чому восени виникає спалах простудних захворювань. Не епідемія грипу, як вважає дехто з нас, а саме застуди. Варто потурбуватися про самостійне обігрівання своїх осель.

Осінній вітер – найпротивніший, бо холодний і вологий. Від нього слід обов’язково захищатися. Перш за все – непродуваючий одяг. Далі – головний убір. Але, якщо куртку із кепкою чи шапкою дехто все-таки надягає, то про шарф – забуває дуже часто. А насправді навіть у мороз без вітру шарф менш потрібний, ніж при осінньому вітрі. Носіть шарф – і застуджуватися будете значно менше. А ще – восени носіть окуляри. Ті, хто знають, що таке „ячмінь” або кон’юнктивіт - сміятися не будуть. Причому, чим більший розмір скла (у кого немає проблем із зором, можна без діоптрій), то менша ймовірність потрапляння з поривом вітру інфекції в око.

Біль у суглобах. Ревматичні й інші болі в кістковій системі потрапили в осінній список захворювань невипадково: вже дуже примхлива ця пора - осінь. А перед негодою, „кістки ниють” - це всім відомо. Але чому? Ось питання.

Справа в тому, що суглоби, які хоча б один раз постраждали від будь-якого впливу (травми або захворювання), стають більш пористими. Перед негодою вологість повітря підвищується, волога проникає в пошкоджені і тому беззахисні ділянки кісткової тканини, починається всім відомий і дуже противний ниючий біль. До речі, саме тому, прогнозам окремо взятих громадян про наближення дощу, грози або снігопаду дуже навіть можна вірити.

Оскільки, саме восени, кількість негожих днів буває в рази більше, ніж в інші сезони, то цю недугу можна додати в осінній список хвороб, хоча і в інші пори року хворі суглоби реагують на близьку негоду.

На жаль, позбутися цієї проблеми неможливо. Деякі страждальці додумалися укутувати коліна вовняною ганчіркою, а поверх ще й целофаном обмотувати. Самі того не підозрюючи, вони йшли по логічному шляху - захистити суглоб від вологи. Ну що ж, бажаючі можуть спробувати - раптом допоможе?

Підвищення артеріального тиску. З тієї ж причини - осінніх негод - в цей період частіше підвищується артеріальний тиск. Наші судини реагують на зміну атмосферного тиску. Всі гіпертоніки повинні це враховувати і, порадившись з лікарем, відкоригувати щоденну дозу ліків.

Андрій Клещевніков,
заступник начальника центру з навчальної та виробничої роботи
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Розділ сайту: