Великий піст 2016 року

У нинішньому році Великий піст стартує 14 березня, відразу по закінченню святкування Масниці.

Триватиме до 30 квітня включно. 1-го травня, в день Пасхи, з поста можна виходити. Якщо ти плануєш дотримуватися Великоднього посту 2016, дотримуйся наступних правил.

Як правльно дотримуватися Великого Посту?

Великий піст — це період, коли людина повинна очистити свій організм і душу від усього негативного, що в них є. Сам пост складається з 40 днів і 7 днів останнього Страсного тижня (7 днів перед Великоднем). Перші 40 днів посту закликають віруючих наслідувати Ісуса Христа, який, як відомо, перед своїми останніми днями, постився і молився 40 днів у пустелі. Саме тому Великий піст 2016 передбачає дуже жорсткі обмеження в їжі і соціальному життя. Останні 7 днів припускають те, що віруючі будуть згадувати про земне життя Христа, а також його скарбниці на хресті.

Зазначимо, Великодній піст передбачає повну відмову від їжі тваринного походження: яєць, молока, кисломолочних продуктів, м'яса, риби, ікри, морепродуктів. У той же час, рослинну їжу можна їсти без обмежень. На час Великого посту слід відмовитися і від алкоголю. Винятком є тільки вино, яке можна пити по суботах і неділях.

Якщо говорити про загальні правила харчування, то варто підкреслити, що у кожен з днів тижня можна їсти їжу певного формату.

Понеділок: сирі овочі і фрукти, хліб, вода.
Вівторок: приготована їжа без олії рослинного походження.
Середа: сирі овочі і фрукти, хліб, вода.
Четвер: приготована їжа без олії рослинного походження.
П'ятниця: сирі овочі і фрукти, хліб, вода.
Субота і неділя: приготована їжа рослинного походження з олією.

В день Благовіщення Пресвятої Богородиці (7-го квітня 2016 року), Лазареву суботу (23 квітня 2016 року), Вербна неділя (24 квітня 2016 року) можна їсти рибу. А в Страсну п'ятницю 29 квітня не можна нічого їсти до моменту, коли винесуть плащаницю Христа під час служби в церкві.

============== Важливо !

Великий піст — це не просто дієта і привід привести фігуру в порядок. Так, в цей період крім обмежень в їжі, необхідно обмежувати себе в розвагах, присвячуючи час роздумів і Христі і духовності.

 

Джерело: УкрМедіа

Ключові слова: