Величний Київ

Величний Київ

Київ – чарівна та велична столиця нашої неньки України.

За останні роки нашої історії, про Київ дізналося безліч людей в різних країнах світу. На превеликий жаль, дізнаються з різного боку про нашу столицю. І як правило більшість новин пов’язаних з агресією нашого сусіда, якого ми десятки років рахували за старшого брата. Це сумно.

Але зараз хотілось би поговорити про велич і красу нашої столиці.

Мені самому не так часто доводилося бувати в столиці. І кожного разу коли я туди потрапляв, ніколи не вистачало вільного часу, щоб спокійно побродити по вуличках Києва. Як правило це приїхав на вокзал, вскочив в метро і бігом до потрібної точки. Вирішив якісь свої робочі питання і назад в метро ). Більшість мешканців міста саме так і живуть, адже ритм сучасного міста дуже напружений.

Чарівне місто Київ має безліч славетних, історичних та дійсно величних місць. Але навіть відвідавши метро, вже можна побачити одну з 5ти самих глибоких станцій метро в світі. А точніше саму найглибшу! Це станція метро Арсенальна.

Наразі станція вважається найглибшою у світі, вона споруджена на глибині 105,5 метрів.

З 1986 року станція має статус «пам'ятка архітектури місцевого значення», охоронний номер 187.

Конструкція станції — «англійського типу» — з коротким середнім залом — єдина такого типу в Києві. Середній зал з'єднаний з кожною платформою двома проходами-порталами. Є окремий додатковий прохід між двома платформами. Середній зал сполучений з поверхнею тристрічковими двомаршевими ескалаторами з проміжним підземним вестибюлем. Наземний вестибюль є прямокутною будівлею, увінчаною куполом.

Двомаршевий ескалатор станції Арсенальна є найглибшим спуском у Києві – 55,8+46,6 м. Він же є найстаршим у Київському метрополітені.

А якщо Ви вже потрапили на станцію метро «Арсенальна», то знайдіть годинку і підніміться на поверхню, адже поруч зі станцією — Парк Вічної Слави з меморіальним комплексом, Києво-Печерська лавра, Маріїнський палац, Зелений театр, Верховна Рада та Кабінет міністрів України. Таким чином Ви зробите коротку, але дуже цікаву екскурсію.

Про славне місто Київ можна дуже довго розповідати, але то ми залишимо для наступного разу.

Ключові слова: 
Розділ сайту: