Весна 2016 на Рівненщині, якою вона буде?

Березовий сікЦьогорічна зима була, відверто кажучи, не дуже суворою. Зокрема, великих морозів, завірюх чи сніговіїв на Рівненщині практично не було. Щоправда, снігом мешканців області та більшість областей України зима не розбестила.

З приходом календарної весни рівняни цікавляться, якою обіцяє бути погода. Про це дізнавалась журналіст порталу «ЧаРівне.інфо». Зокрема, сьогодні, другого березня, весна поки що не вступила у свої повні права. За вікном - хмарно, сіро і холодно. 

Щоправда, начальник Рівненського Гідрометцентру Богдан Масовець каже, що весна прийшла ще з лютого, оскільки в атмосфері був західний та південно-західний перехід повітряних мас, тобто із Середземномор’я та Атлантики. Календарна весна розпочалася з підвищеного температурного фону. Можна сказати, що березень, за даними Українського гідрометеорологічного інституту, буде дещо теплішим від загальної кліматичної норми, опадів випаде близько норми.

Утім, потепління слід очікувати вже найближчими вихідними. Температура повітря вночі коливатиметься від 0 до 5º тепла, вдень 8-14º тепла. Переважатиме погода без опадів, розраховувати можна й на весняне сонечко, каже Богдан Масовець. Перепадів температури повітря на території області синоптики не прогнозують, адже середньомісячна температура повітря в березні очікується вищою за кліматичну норму. 

Чи ймовірне повернення зими на Рівненщину? Очікується похолодання, можливо, сніг? 

Народне прислів’я говорить: ’’В березні сім погід: на дворі сіє, віє,туманіє, крутить, мутить, припікає і поливає’’. Це свідчить про те, що короткочасно може випадати сніг та мокрий сніг, але здебільшого це будуть слабкі та помірні опади. Сподіваємось, що різкого похолодання не буде. Натомість, у квітні, в період вегетації майже завжди бувають нічні та вранішні приморозки, - повідомляєБогдан Масовець. 

Зважаючи на те, що минулорічне літо було критично посушливим, узимку опадів було в норму. Відсутність снігового покриву зумовить дефіцит вологи. Позаяк, це не виключає засухи. Є сподівання, за словами Богдана Масовця, на більш дощовий травень. 

Те, що літо почнеться за календарем, скажу на 100 відсотків, а от, як розпорядиться природа це вже інше запитання. В останні роки, коли спостерігається процес глобального потепління, літо розпочинається вже у травні. Згідно з прогнозами світових метеорологічних центрів,  цьогорічне літо очікується спекотним і посушливим. У таких випадках наші синоптики говорять, що нехай наші прогнози не виправдаються, а погода буде в гармонії з природою, - пояснює начальник Рівненського Гідрометцентру. 

Ключові слова: 
Розділ сайту: