Відпочиваючи на природі подбайте про безпеку

Тепла погода спонукає багатьох з нас у вихідні дні та у відпустку влаштувати собі відпочинок. З великим задоволенням ми прямуємо на природу, щоб намилуватися видами і приготувати шашлик. Щоб відпочинок приніс лише користь, потрібно притримуватись елементарних правил безпеки.

Якщо відпочиваєте в лісі, то для захисту від змій носіть високі чоботи і щільні штани, пересувайтеся з палицею, розсуваючи траву перед собою, дивіться під ноги, створюйте більше шуму, не ставте намети в високій траві, поблизу корчів, валунів і скель, не залишайте намети відкритими ні на хвилину; перш ніж влізти в спальний мішок перевірте, чи немає там змії.

Якщо плануєте відпочинок на відкритій для сонця ділянці - майте сонцезахисний одяг: капелюхи з широкими полями, сорочки з довгим рукавом та сонцезахисні окуляри.

Перед тим, як розводити багаття на природі, слід вирити неглибоку ямку і в ній розкладати багаття. Бажано робити це біля річки або якого-небудь водоймища. Через великий вогонь може виникнути пожежа. Після відпочинку необхідно ретельно загасити полум’я, залити його водою, засипати землею і притоптати ногами.

Поведінка у воді потребує особливої обережності. Купатися можна тільки в спеціально відведених місцях. Не пірнайте, якщо ви не знаєте, яким є дно озера або річки. Ніколи на виходьте на край обриву - можна зірватися вниз. Не купайтесь в нетверезому стані.

Пити воду можна тільки з джерел та колодязів. Біля місця, де ви бачите мертвих тварин чи риб, взагалі не можна навіть мити руки.

У лісах нашої області є й болота. Це дуже небезпечні місця, які треба обходити, адже трясовина на болоті може засмоктати. Тай й вода там дуже брудна. Використовувати її не можна.

Крім того, зазвичай біля боліт водяться гадюки. Якщо трапиться укус, негайно вирушайте до лікаря або викликайте „швидку медичну допомогу”. В дорозі дуже важливо, щоб укушена частина тіла була нерухома та потрібно пити багато рідини маленькими порціями.

Якщо в час відпочинку вас застала злива з блискавками, пам’ятайте, що не можна ховатися під високими деревами чи залишатися на відкритому місці, бо блискавка може вдарити в саме найвище місце.

Особливу увагу приділяйте дітям. Не залишайте їх без догляду дорослих.

Відправляючись на відпочинок під відкритим небом, передбачити все просто неможливо. Однак звичайна аптечка завжди має бути, бажано з таким вмістом: зеленка, йод, серветки, стерильні бинти, пластир, нашатирний спирт, перекис водню, ліки в залежності від стану здоров’я, активоване вугілля. Слід пам’ятати, що перекис водню на світлі розкладається, а нашатирний спирт швидко випаровується.

Після відпочинку на природі завжди прибирайте за собою сміття: банки, скло, обгортки. Ніколи не розпалюйте вогонь у лісі. На місці вогнища ще довго не буде рости трава.

Головне на відпочинку - це безпека! Закликаємо вас завжди пам`ятати елементарні правила, щоб літній відпочинок не був зіпсований.

Андрій Мощук,
заступник завідувача курсів
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області.

Ключові слова: 
Розділ сайту: