Вплив імені на долю людини

Таємничий вплив імені на долю людини було помічено ще в глибоку давнину. Про це свідчить хоча б той факт, що у більшості народів світу був звичай приховувати справжнє ім'я дитини, оберігаючи його від злих духів.

Це виявлялося, наприклад, в навмисному наріканні чада неблагозвучним ім'ям або в присвоєнні другого, помилкового імені. Пізніше ця традиція проявилася і в християнстві: у православних батьків аж до XVII сторіччя була традиція тримати в таємниці ім'я, дане дитині при хрещенні, а його, як відомо, віруючі і вважають істинним.

В давнину люди були переконані, що ім'я має великий вплив на всі аспекти життя людини, та й не тільки його, а також міста і цілої держави. Тому здавна існує практика зміни імені у зв'язку з різними знаковими подіями в житті його носія. Так і зараз роблять, наприклад, актори, придумуючи собі псевдоніми, або люди, що вступають у таємні товариства.

У сучасному світі значення імені в долі людини та її таємниця приваблюють здебільшого вчених і астрологів. Існує безліч наукових теорій,  які з різних сторін підходять до вивчення цієї проблеми.

Соціальна теорія припускає, що ім'я це згусток соціальної інформації про його носія. Подумайте самі, про що ви можете здогадуватися, чуючи різні імена? Наприклад, Октябрина, Ашот, Джульета, Джордж, Іван. Знаючи одне лише ім'я, Ви можете вже припускати яка національність у його носія, його віросповідання, походження і, відштовхуючись від цього, судити про риси його характеру і будувати початкове ставлення до цієї людини.

Зустрічають адже все-таки по одягу, а ім'я, як правило, дізнаються безпосередньо після первісного візуального знайомства. В минулому соціальність імені була виражена більш яскраво, у зв'язку з тим, що дітей нарікали по святцях, за кожним з яких стояли цілком конкретні характер, життєва історія та уявлення про навколишній світ.

Емоційна теорія розглядає ім'я як емоційний подразник. Це "музика імен", якщо одні імена звучать ласкаво і м'яко, до людини з таким ім'ям переймаєшся симпатією, інші ж, навпаки, лякають і насторожують, хочеться "закрити душу" від носія такого імені. Звичайно, потім, дізнавшись людину ближче уявлення про нього може помінятися навіть кардинально, але коли тисячі людей зустрічають схоже - це не може не відобразитися на їх характері й поведінці.

Звукова теорія звертає увагу на ім'я, як сукупність звуків різної висоти і тембру, які викликають різні реакції в мозку у людини. Людина завжди реагує на звуки свого імені. Згадайте, адже у кожного в житті бувало, що начебто і не слухаєш чужої розмови, а раптом вимовляється Ваше ім'я і моментально спрацьовує реакція на цей подразник, Ви прислухаєтеся. Імена складаються з певного набору звуків, тому у людей з різними іменами, мозкові структури, що відповідають за конкретні звуки, знаходяться в стані різної збудженості.

Американські психіатри провели дослідження і прийшли до висновку, що люди, які мають дивні і забавні імена схильні в 4 рази більше до різного роду психічних комплексів. А дитина, чиє ім'я викликає глузування оточуючих, змушена з самого дитинства знаходитися на сторожі, в оборонній позиції, бути постійно готовою боротися за нормальне ставлення до себе. Все це накладає свій відбиток на розвиток психіки людини, впливає на формування її характеру і ставлення до життя.

Але жодна з наукових теорій, по суті, не пояснює значення імені так, щоб воно було зрозуміло звичайній людині, вони лише кружляють навколо так близько, але все-таки визнають що ім'я відіграє в житті людини чималу роль і впливає на формування та розвиток особистості.

Конкретні відповіді на питання про значення імені людини та її вплив на характер, сумісності різних імен для кохання, шлюбу та бізнесу дає астрологія.

Згідно популярному серед фахівців у цій галузі підходу, кожна буква імені людини пов'язана через своє числове значення з однією з дев'яти планет. Виходить що кожне ім'я пов'язує людину, якій воно належить, з певним набором планет. Виходячи з астрологічної природи планет, їх взаємодії в день народження людини - ім'я може допомагати йому по життю, певним чином лобіювати свого носія: приносити вдачу, сприяти активному просуванню людини в житті.

Але якщо ж у гороскопі народження дитини ці планети знаходяться в слабкому становищі і взаємодіють не гармонійно, то таке ім'я може приносити нещастя його носію, залучати біди, створювати проблеми і труднощі. У такому випадку астрологи радять змінити його на інше, більш відповідне.

Планети які входять до складу одного імені можуть по різному поєднуватися з набором планет пов'язаних з іншим ім'ям. На основі цього астрологи стверджують про сумісність, або несумісність, людей що носять певні імена в різних сферах: любові, шлюбі, дружбі, сексі, бізнесі.

В цілому, всі джерела знання, як наукові, так і окультні, погоджуються, що ім'я, тим чи іншим чином, робить певний вплив на життя людини. А це означає, що люди з однаковими іменами повинні бути в чомусь схожі.

За матеріалами: molomo.ru/inquiry/value.html

Имена, гипотезы, рассуждения... а вот кассовый аппарат - это реальность.
 Необходимая в повседневной жизни: магазины, супермаркеты и т.д.

 

Розділ сайту: