З початку 2016 року на водоймах загинуло вже 333 особи, з яких 34 дітей

погода рівнеЩорічно із встановленням теплої погоди люди масово вирушають на відпочинок до водойм. Досить часто громадяни нехтують елементарними правилами безпеки, що стає причиною трагічних наслідків. Від початку червня на водоймах загинуло 35 осіб, з яких 4 дітей. Загалом, з початку року на водоймах загинуло вже 333 особи, з яких 34 дітей.

Так, 2 червня, у Закарпатській області на річці Уж потонув 12-річний хлопець. Юнак вирішив перейти водойму вбрід, проте потрапив у заглибину і зник. Батьки хлопця викликали рятувальників, які під час пошуків дістали тіло підлітка з води.

5 червня із озера, що поблизу села Зайці Чернігівського району, працівники Чернігівської міської рятувальної станції підняли на поверхню тіло 15-річного юнака, котрий потонув напередодні під час купання.

8 червня, з місцевого ставка в смт. Тростянець Вінницької області рятувальники дістали тіло 33-річного чоловіка.

Саме тому, з метою недопущення загибелі людей, особливо дітей, на водоймах та попередження виникнення різного роду надзвичайних подій рятувальники постійно проводять роз’яснювальну роботу та профілактичні рейди.

Так, цього тижня на пляжі найбільшої водойми Хмельницького – річці Південний Буг, рятувальники організували для відпочиваючих міні-курси з надання домедичної допомоги людині, яка тоне. Крім того, фахівці ДСНС нагадали людям про важливість дотримання заходів безпеки при перебуванні біля водойм, розповіли про статистику трагічної загибелі людей на водних об’єктах та вручили пам’ятки попереджувального характеру.

Крім того, фахівці Служби порятунку постійно відвідують пришкільні табори, бази відпочинку дітей та навчають підростаюче покоління правил безпеки на водоймах. Так, цього тижня рятувальники здійснили такі заходи у у Черкаській, Луганській, Вінницькій, Донецькій, Сумській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Полтавській, Волинській, Херсонській, Одеській, Житомирській областях.

Разом з тим, у регіонах України наразі відбуваються навчання рятувальників та працівників медичної служби щодо запобігання загибелі та травмування людей на водних об’єктах, а також надання першої невідкладної медичної допомоги потерпілим на воді. Так, минулого тижня такі тренування відбулися в Івано-Франківській області. 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян під час відпочинку біля водойм дотримуватися елементарних правил безпеки, а також проводити профілактично-роз’яснювальну роботу зі своїми дітьми. Купайтеся лише на спеціально обладнаних для цього пляжах; якщо такого поблизу немає вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. Не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені в своїх силах. Купання дітей повинно відбуватися виключно під наглядом дорослих, які добре вміють плавати.

Прес-служба ДСНС України

Розділ сайту: