Забруднення поверхневих вод Рівненщини

річка Устя у місті Рівне      Комплексна лабораторія спостережень за станом забруднення навколишнього природного середовища (Рівненського ЦГМ) проводить спостереження за станом забруднення поверхневих вод р.Устя в двох пунктах спостереження:

- 20,5 км вище м.Рівне, 1,5 км вище м.Здолбунів; 

- 2,5 км нижче м.Рівне,2,0 км нижче скидання стічних вод РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал»

 р. Горинь в трьох пунктах спостереження :

- 8,0 км вище смт.Оржів, 6,0 км вище скидання стічних вод ПАТ «Рівнеазот», с.Хотинь;

- в межах смт.Оржів, 2,0 км нижче скидання стічних вод ПАТ «Рівнеазот»;

- 1,0 км нижче смт. Оржів, 0,5 км нижче скидання стічних вод Оржівського ВУЖКГ.

      Відбір та аналіз проводиться 12 разів на рік.

      Оцінка якості поверхневих вод та ступінь її забруднення проводиться шляхом порівняння результатів визначення  з гранично-допустимими концентраціями (ГДК), які установлені по ряду інгредієнтів забруднення, і які надаються в таблиці 2.

       На стан забруднення даних річок впливають: пори року, коли ведеться спостереження, температурний режим води, рівень та витрата води і, в основному, скидання неочищених стоків, якість води після очисних споруд, а також транзит забруднювальних речовин до пунктів спостереження.

       Ці фактори впливу на стан забруднення річок досить різняться кожного місяця, тому і показники якості, які котролюються, теж нестабільні.

        В березні місяці 2014 року по р.Устя виконано 62 аналізи по 31 інгредієнту забруднення та по р.Горинь – 87 аналізів по 29 інгредієнтах забруднення. В даному місяці високого рівня забруднення (ВЗ) не зафіксовано ні по одному із показників, однак спостерігалось перевищення ГДК азотом амонійним в пункті спостереження р.Устя нижче міста - 3,8 ГДК та р.Горинь в межах та нижче смт.Оржів – 2,9 ГДК, 2, 7 ГДК відповідно.

        Крім того в р.Устя нижче міста зафіксовано перевищення забруднення азотом нітритним - 6,0 ГДК та сполуками міді вище міста – 6,0ГДК та нижче міста – 12 ГДК.

         В усіх пунктах спостереження, окрім вище смт.Оржів спостерігалось перевищення біохімічного споживання кисню - 1,5-1,6 ГДК.

          Смотреть трейлер Вспомнить все.

          Вміст розчиненого у воді кисню задовільний.

! не для комерційного використання !

Першоджерело: Рівненський ЦГМ

Розділ сайту: