Заколот проти Зевса

Одного разу на Олімпі спалахнув заколот проти Зевса. Він був викликаний нестерпною примхливістю і зарозумілістю Зевса. Очолила заколот Гера, законна дружина Зевса, тому що їй страшно набридли постійні подружні зради Зевса з богинями, німфами та смертними жінками. Геру підтримали Посейдон, Аполлон і інші боги-олімпійці.

Бунтівні боги зв'язали сплячого Зевса сиром’ятними ременями так, що він не міг поворухнутися, і прибрали подалі його блискавку, а самі стали святкувати перемогу і завзято ділити владу.

Мавка Фетіда, побачивши, що справа доходить до міжусобиці на Олімпі, кинулася на пошуки сторукого Бріарея, який за допомогою своєї сотні рук зміг швидко розв'язати свого господаря Зевса.

Зевс був дуже злий. Свою дружину Геру, як голову заколоту, Зевс підвісив за допомогою золотих браслетів за зап'ястя до неба, а до ніг прив'язав ковадла. І хоч боги були обурені таким жорстоким поводженням Зевса з Герою, ніхто не наважувався їй допомогти. Посейдона і Аполлона Зевс відіслав рабами до троянського царя Лаомедонта. Решту богів, учасників заколоту, Зевс помилував, як таких, що діяли з примусу.

Незабаром Зевс звільнив Геру в обмін на клятву інших богів більше не піднімати проти нього заколоту. З великим небажанням кожен з богів Олімпу приніс таку клятву Зевсу, що ще більше зміцнило його владу. 

 

Розділ сайту: