Жак-Iв Кусто

ГЕОГРАФІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ

Жак-Ів Кусто (1910—1997) — французький натураліст, океанолог, письменник. Народився 11 червня 1910 р. в Сент-Андре-де-Кюбзаку.

Закінчивши морську школу в Бресті, поступив мічманом на флот. Мріяв стати льотчиком, але через травми, отримані в автомобільній аварії у 1936 p., йому довелося залишити військово-морськульотну школу. Переїхавши в Тулон, став щодня плавати у Середземному морі для відновлення здоров'я, потім у нього з'явився інтерес до пірнання в масці. Почалися експерименти з підводною екіпіровкою, а в 1943 р. Кусто й інженер Е. Ганьян винайшли автономний скафандр з аквалангом. З його допомогою можна було вільно пересуватися під водою і спускатися під воду на глибину до 90 м. Кусто винайшов водонепроникні камери й освітлювальні прилади, а також першу підводну телевізійну систему. В 1950 р. він переобладнав американський мінний тральщик, що отримав назву «Каліпсо», і через рік приступив до організації підводних експедицій.

До перших досягнень команди «Каліпсо» відносяться ґрунтовні підводні археологічні дослідження і фотографування морського дна на глибинах до 7250 м. Книга Кусто «У світі безмовності» (1953), написана у співавторстві з Ф. Дюма, стала бестселером. Її кіноверсія в 1956 р. була удостоєна премії Оскара і французької «Золотої пальмової гілки». Офіційне визнання досягнень Кусто прийшло з його затвердженням на посаді директора Океанографічного музею в Монако у 1957 р. Гучний успіх книги допоміг Кусто здійснити нові проекти: створити перший невеликий автономний апарат для вивчення підводного світу і провести ряд експериментів по зануренню з підводним автономним дихальним апаратом (при цьому люди тривалий час проводили на підводних станціях). Документальний фільм про ці станції під назвою «Світ без сонця» отримав премію Оскара в 1965 р.

Багато телекомпаній (у тому числі США, СРСР і Росії) протягом багатьох років включають документальні фільми Кусто у свої програми. Стурбований руйнуванням морських екосистем, Кусто у 1973 р. заснував некомерційне Товариство Кусто з охорони морського середовища. У 1996 р. «Каліпсо» зіткнувся з баржею в порту Сінгапура і затонув. За свою діяльність Кусто був удостоєний численних нагород, включаючи орден Почесного легіону. Помер Кусто в Парижі 25 червня 1997 р.

Купить недорого шезлонг вы всегда можете именно у нас. Качество товара и обслуживания Вас приятно удивит.

Розділ сайту: