Житомир – обласний центр на північному заході України

Житомир з висоти пташиного польотуЖитомир – обласний центр на північному заході України. Це місто розташоване на важливому транспортному сполученні – на автодорозі, яка поєднує Київ зі Львовом та, відповідно, країнами Європи. І ось, вирушаючи в мандри старою Європою, не забудьте присвяти декілька днів на огляд цього напрочуд цікавого міста.

Огляд варто розпочати з місця, зякого саме і розпочалася історія Житомира - Замкову гору, на якій встановлено пам”ятник з написом року, в якому було засновано місто. Також неподалік розташований один з найстаровинніших храмів нашої країни - Кафедральний римо-католицький костел св. Софії. Цей костел будувався протягом п»яти сторіч – розпочато будівництво в 13-му сторіччі, а завершене лише в 1800 році. Пройшовши ще трішки, ви зможете насолодитись співом єдиного в Житомирі чоловічого хору Хрестовоздвиженського собору. Далі поціновувачам історії варто пройтися залами краєзнавчого музею, в якому зібрано безліч експонатів, які розповідають про те, як жили житомиряни в минулі часи.

А ви відвідували коли-небудь музей космонавтики? Напевне, що ні. Адже музей космонавтики – це унікальна родзинка Житомира, якою житомиряни підкреслюю те, що вони горді тим фактом, що відомий академік народився саме в їхньому місті.

Ну і, звичайно ж, Спасо-Преображенський Собор. Це визначний храм зі своєю історією, який відомий далеко за межами міста.

Ну а коли ви трошки притомились вивчати історичні місця Житомира саме час відпочити серед мальовничої природи міста. Можна відвідати скелю чудернацької форми під назвою «голова Чацького». Чому саме така назва? Відвідайте це місце і ви обов»язкого почуєте легенду про цю частинку Житомирщини. І, звичайно ж, парк ім..Гагаріна. Його неможливо оминути, знайомлячись з улюбленими місцями житомирян.

Ключові слова: 
Розділ сайту: