Зорепади у 2015 році

Ось вже й почалася друга половина літа. Астрономи і просто романтичні люди знають, що в цей період є можливість поспостерігати за таким неймовірно гарним явищем, як зорепад. Тому, пропонуємо Вам розклад цьогорічних зорепадів (найближчий вже розпочався!):
 
Про це йдеться у повідомленні  Гідрометцентру України на сторінці у соцмережі.
 
З 17 липня по 24 серпня - найзнаменитіший метеоритний дощ Персеїди. Він помітний всюди, але переважно в Північній півкулі. Пік - 12 серпня. Зорепад можна спостерігати неозброєним оком, тому що Земля прокладає шлях через кометний хвіст, а частинки пилу і льоду, які є складовими її ядра, просуваються до Землі, при цьому загоряючись в атмосфері яскравим світлом. У 2015 році в цей день Місяць може закрити зорепад, тому буде видно лише дуже яскраві метеорити.
 
З 2 по 16 жовтня - починаються Драконіди. Пік - 7 жовтня. Швидкість середня. Цей метеоритний дощ помітний ввечері, як тільки настане темрява.
 
З 16 по 21 жовтня - яскравий жовтневий зорепад Оріоніди. Пік - 20-21 жовтня. Місяць не стане перешкодою в 2015 році для спостереження красивого зорепаду осені - яскраві спалахи і велика швидкість настає через деякий час після опівночі і до сходу 21 жовтня.
 
З 20 жовтня по 30 листопада - Тауриди і Леоніди. Перший (з 4 листопада по 5 листопада) - Південний Таурід, другий (з 11 листопада по 12 листопада) - Північний Таурід. Вони довгі, але не інтенсивні. Знаходяться в сузір'ї Тельця. А з 17 по 18 листопада пік Леонідів яскраві спалахи невисокої інтенсивності. Хоча раз на 33 роки вони виглядають як метеоритний дощ. У 2015 році вони будуть слабкі.
 
З 2 грудня і по 15 грудня - метереоритний повільний і яскравий потік Гемініди. Джерело розташоване недалеко від сузір'я Близнюків. Пік - 13-14 грудня. Дуже гарний зорепад можна побачити саме в Північній півкулі.
 
21-22 грудня - метеоритний дощ Оріоніди. Джерело - Галлея. Добре помітний зоряний дощ в Північній півкулі.
 
Розділ сайту: