Сьогодні, 21 березня, у світі відзначають День весняного рівнодення.
Весняний сонцеворот відзначається 21 березня 2021 року (дата за старим стилем – 8 березня). Свято присвячене рівній тривалості дня і ночі. День весняного рівнодення випадає на період з 19 по 21 березня. В цей час тривалість світлого і темного часу доби стає однаковою. У 2021 року весняне рівнодення було 20 березня, про це пише https://glavcom.ua/
Після того як навесні день зрівняється з ніччю, в північній півкулі світловий день почне ставати довшим ночі, в той час як в південному навпаки, тривалість світлого часу доби буде скорочуватися.
У стародавні часи День весняного рівнодення мав особливе значення. Слов'яни вважали, що в цей період відбувається переродження душі.
Традиції та обряди
На Весняний сонцеворот випікають з тіста фігурки у вигляді птахів. Вважається, що якщо їх підкидати вгору, а потім ловити, то це приверне в життя щастя, достаток, здоров'я і благополуччя.
Поширені ворожіння з використанням печива «жайворонка». При його випіканні в тісто додають різні дрібні негострі предмети з обов'язковим поясненням, що вони означають. Потім вибирається печиво, і відкривається завіса найближчого майбутнього. Ворожать 21 березня і на любов.
У давні часи існувала традиція в цей день розфарбовувати яйця: наносити на них спеціальні знаки, які уособлюють землю, сонце, родючість і нове життя. За допомогою таких яєць предки виготовляли захисні обереги і талісмани. Зараз так роблять на Великдень, причому сенс багато в чому схожий з старослов'янським язичницьким ритуалом.
За народним повір'ям, у цей день з теплих країн повертаються жайворонки. Цих птахів шанують як райських посланників, які несуть на своїх крилах тепло.
Вербу, яка до цього терміну вже зазвичай розпускається, приносять в будинок і з особливою пошаною розміщують на видному місці. Найчастіше її ставлять у вазу біля ікон, причому без води. Таке шанування пов'язано з повір'ям, що рослина здатна очистити і захистити в майбутньому житло від сварок, хвороб, сімейних розладів і інших неприємностей.
Що не можна робити сьогодні
У цей день не можна думати про погане і концентруватися на негативі.
Не можна з'ясовувати стосунки, починати конфлікти – це може зруйнувати відносини.
У цей день забороняється сумувати – інакше весь рік буде в тузі.
Народні прикмети
День оповитий туманом, значить, будуть заморозки.
Яка погода стоїть весь день, такими будуть і три літніх місяці.
Якщо з південного боку багато пташиних гнізд, значить, літо буде холодним.
Жайворонки повернулися додому – весна буде теплою.
Якщо відшмагати вербою хворого, то він одужає, а здоровий хворіти не буде.
Гілочка верби, зрізана в цей день, очистить дім від безлічі неприємностей і печалей.
Садити вербу на своєму подвір'ї – смерть накликати.