Все про все ...

Пугач звичайний (Bubo bubo)

Пугач звичайний (Bubo bubo)ПУГАЧ 

Пугач звичайний (Bubo bubo) - найбільший представник родиди сов у лісостеповій зоні України. Довжина тіла 65-75 см, іноді може сягати 80 см. Розмах крил у пугачів від 150 до 200 см. Довжина крил - 45-50 см., хвоста - до 30 см. Оперення в цього птаха дуже густе, пір'я різнокольорове. Домінують світло- та темнокоричневий кольори забарвлення. На голові має місце два пір'янии вирости, що імітують "вуха". Дзьоб пугачів дуже міцний, твердий та масивний. Ним він може ламати навіть міцні кістки деяких ссавців. Крім України, ці птахи поширені практично по всій Центральній, Західній та Північній Європі. 
Як відомо пугачі, як і всі інші сови - це нічні птахи, які полюють тільки в темну пору доби. 
Жертвами пугачів найчастіше стають польові гризуни, плазуни (вужі, гадюки), щурі, зайці, косулі, лисиці. Серед орнітологів є повідомлення про те, що іноді пугачі могли нападати на молодих поросят. Одним словом це дуже активні і могутні хижі птахи, які все ж з людиною здавна жили у мирі. Більше того, пугачів використовували . . . . .

Річка Янцзи

ЯнцзиЯнцзи - найдовша і найповноводніша річка Євразії, і третя у світі за довжиною, після Нілу та Амазонки. Загальна довжина - 6380 кілометрів. Вона протікає лише територією Китаю, і в її басейні проживає 38% населення цієї країни, і розташовані історичні центри Китаю: Ухань, Нанкін, Шанхай, а в дельті річки формується ⅕ усього ВВП Китаю. Це найглибша річка Азії (максимальна глибина - 202 метри),і друга у світі за глибиною (після Конго). На річці Янцзи споруджена найпотужніша ГЕС світу - "Сянся" ("Три Ущелини"). Її спорудження . . . . .

Видатний вчений і мислитель Володимир Іванович Вернадський

Володимир Іванович ВернадськийВолодимир Іванович Вернадський

12 березня 1863 року в Санкт-Петербурзі, в сім'ї українців народився видатний вчений і мислитель Володимир Іванович Вернадський. Саме так, в сім'ї не лише етнічних, але й свідомих українців, які перебуваючи за сотні кілометрів від рідної батьківщини прекрасно розуміли про своє походження, і зберегли крізь покоління пам'ять про своє походження. Батько Вернадського прищепив до сина любов до всього українського: традицій, мови, культури і навіть історії (справжньої, а не шаблонної того часу). Вже значно пізніше Воломир Вернадський в свому щоденнику писав:

"Батько розказував історію України зовсім не так, як її викладали в гімназії. Він часто згадував, що Петербург побудували на кістках українців (будували Петербург козаки з полків Івана Мазепи). Повернувшись до Петербурга, я постарався ознайомитись із українською літературою. У бібліотеці батька знайшов розрізнені номери «Основи» та інші українські видання. Добував українські книги у букіністів, дещо отримував із-за кордону. Детально розпитував батька про Шевченка, Куліша, Максимовича, Квітку-Основ'яненка, котрих він особисто знав, а також про Кирило-Мефодіївське братство, про Костомарова тощо."

У Петербурзі 15-річний юнак занотував у щоденнику від 29 березня 1878 року наступне: . . . . .

Південна Тарава

Південна ТараваПівденна Тарава - столиця Республіки Кірибаті, острівної держави у Тихому океані, що розкинулася на сотнях дрібних островів на перетині Екватора та Лінії Зміни Дат, і таким чином єдина держава, що розташована одночасно у всіх чотирьох півкулях світу - Північній, Південній, Західній та Східній. Її загальна чисельність населення становить лише 125 тисяч осіб, а площа - 811 км² (сумарно це трохи більше розмірів Києва). Ніби сузір'ям із дрібних зірок, Кірибаті розкинулося на тисячі кілометрів, і є однією із найвіддаленіших від "Великого суходолу" держав. Та схоже, це не найбільша проблема цієї країни. Як виявилося, глобальне потепління у близькій перспективі може поставити крапку в існуванні цієї країни, а Південна Тарава може стати першою столицею у світі, яка зникне із карти внаслідок глобальних змін клімату. Достатньо аби рівень Світового океану піднявся лише на 5 метрів, аби 90% островів включно зі столицею Кірибаті опинилися під водою. Враховуючи темпи кліматичних змін . . . . .

Данська протока

Данська протокаДАНСЬКА ПРОТОКА 

     Дуже цікавою із точки зору географії є Данська протока - одна із восьми міжконтинентальних проток світу, яка протікає між Гренландією та Ісландією. Статус "міжконтинентальної" їй забезпечує той факт, що острів Ісландію традиційно відносять до Євразії, в той час як Гренландію - до Північної Америки. Також протока сполучає два океани - Атлантичний та Північний Льодовитий. Значно рідше протоку називають Гренландською. 
     Дном Данської протоки пролягає Гренландсько-ісландський поріг - підводна височина, яка з'єднує підводні основи островів Гренландія та Ісландія. Поріг перешкоджає водообміну між Атлантичним океаном і Гренландським морем Північного Льодовитого океану, внаслідок блокування водних потоків, температура води на глибинах, що перевищують 400 метрів, на північ від порогу становить . . . . .

Погодні підсумки зими 2023-2024 рр на Рівненщині.

Погода РівнеПогодні підсумки зими.

     Цьогорічна  метеорологічна зима (період переходу середньої добової температури нижче  0ºС) на  Рівненщині розпочалась з 19 листопада, що на 10 днів раніше багаторічних строків. Закінчилась метеорологічна зима 20 лютого, що на 5 днів раніше багаторічної дати. Тривалість зимового періоду склала 94 дні.
     Впродовж зими було аж 58 днів з відлигою ( дні, коли температура повітря була вища 0ºС ).  Найхолоднішим місяцем став січень з середньою місячною температурою  1-3ºС  морозу. Найтеплішим виявився лютий місяць, коли середня місячна температура була вища від кліматичної норми на 6-7ºС. 
  • Найнижча температура повітря відмічалась 9 січня і по області становила 18-19ºС морозу.
  • Найвища температура спостерігалась 12 лютого і  була 12-15ºС  тепла. 
     Цьогорічна зима відзначилась аномально теплою погодою. Переважав вплив . . . . .

Конус географічний (Conus geographus)

Конус географічнийГЕОГРАФІЧНИЙ КОНУС

     Конус географічний (Conus geographus) – це равлик-хижак, до того ж один з найотруйніших у світі. Вдень він ховається у піску, а вночі виповзає на полювання. Помітивши неподалік рибу, географічний конус починає повільно наближатися до неї. Як тільки він виявляється поруч зі здобиччю, конус впивається в неї своїм висунутим із ротової порожнини гарпуноподібним зубом. Після цього в тіло жертви надходить суміш із сотні різних токсинів, що майже миттєво паралізують невелику рибу, і лише деякі м'язи спини і хвоста продовжують судомно посмикуватися. Жертва не може робити різких рухів, отрута одурманює жертву, вона не чинить опір і втягується в рот-воронку хижого молюска. 
     Черепашка (мушля) географічного конуса велика, має овально-конічну форму, товстостінна, здута і асиметрична. Поверхня раковини гладка. Загальне забарвлення білувате або бежеве, з тонкою «в'яззю» і розпливчастими плямами коричневого кольору - з візерунком, що нагадує географічну карту. Звідси його назва. Вершина мушлі невисока, з невиразною короною. Мушля, як і в інших рибоїдних видів, має . . . . .

Сторінки