Арктичний лід стає тоншим

Арктичний лід став втричі тонше

До такого висновку прийшов учений з JPL Рон Квок ( Ron Kwok), який проаналізував наявні дані за останні шістдесят років. Вихідною інформацією послужили результати вимірів , проведених підводними човнами в 1958-2000 рр. і дані супутників ICESat , CryoSat-2 , QuikSCAT і ASCAT.
З точки зору вчених, арктичний лід може бути двох типів. Лід, плаваючий на поверхні води кілька років - старий. Він, потихеньку, то намерзає, то відтає, але, в загальному, залишається дуже товстим - близько метрів. Лід,  що формується за одну зиму, а потім тане з приходом весни - сезонний. Він значно тонше.

Дослідження Рона Квока, опубліковане в журналі Environmental Research Letters, показує, що з 1958 року арктичний крижаний покрив втратив дві третини своєї товщини. Для підрахунків бралася усереднена по всій Арктиці товщина льоду станом на кінець літа.

На сьогоднішній день 70% арктичного люду - це сезонний лід. Півстоліття тому співвідношення було іншим. За цей час площа старих арктичних льодів скоротилася на 2 мільйони кв. км.

Морський лід будь-якого віку - це заморожена океанська вода. Однак, з кожним сезонним таненням його властивості змінюються. Старий лід, як правило, крім більшої товщини має і меншу солоність. У XIX столітті тодішні арктичні полярники використовували його для отримання питної води. Крім того, через більшої потужності, він менш схильний до вітряним переміщень.

У колишні роки якась кількість багаторічних льодів щоліта випливало з Баренцева моря до околиць Гренландії і там тануло. Зараз цього немає - лід тане раніше.

Ознайомитися з подробицями можна в статті, Опублікованій в Environmental Research Letter. 

Ключові слова: 
Розділ сайту: