Безпечне голосування

25 жовтня 2015 року в Україні відбудуться вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних і міських голів. 

З метою забезпечення техногенної й пожежної безпеки на виборчих дільницях нагадуємо, що особи, яких залучають до роботи, повинні бути ознайомлені з чинними на цих об’єктах інструкціями.

Відповідальність за пожежну та техногенну безпеку приміщень виборчих дільниць несуть голови виборчих комісій і керівники установ, підприємств і організацій, у будівлях яких вони розташовані.

Постійний контроль за протипожежним станом на період підготовки та проведення виборів здійснює голова виборчої дільниці, а під час його відсутності – чергові.

Тож, не зайвим буде нагадати членам виборчих комісій і безпосередньо виборцям правила пожежної й техногенної безпеки.

У приміщенні для голосування повинно бути не менше двох виходів.

У самому приміщенні виборчої дільниці на видному місці має бути розміщений план евакуації людей на випадок пожежі. Під час перебування людей у приміщеннях решітки, встановлені на вікнах, повинні бути відчинені або зняті взагалі.

Всі двері евакуаційних виходів мають відчинятися в напрямку виходу із приміщення. Сходові клітини, евакуаційні виходи, проходи, коридори, тамбури потрібно утримувати вільними, нічим не захаращеними.

Під маршами сходів заборонено влаштовувати комірки, зберігати горючі матеріали, а також оформляти займистими матеріалами стіни на сходових клітинах. Світильники евакуаційного освітлення повинні бути справними.

Електричне освітлення кабін для голосування має відповідати правилам влаштування електроустановок.

Для підключення світильників у кабінках треба застосовувати тільки гнучкі мідні проводи в гумовій або поліхлорвініловій ізоляції. Проводи повинні бути захищені від пошкоджень. Виконання цих робіт слід доручити кваліфікованому електромонтеру.

Виборчі дільниці необхідно забезпечити телефонним зв’язком, а також встановити табличку із номерами телефонів виклику екстрених служб.

У приміщеннях виборчої дільниці заборонено: 

  • користуватися електронагрівальними приладами; 
  • застосовувати для освітлення свічки, гасові лампи та інші джерела відкритого вогню; 
  • встановлювати кабіни для голосування на шляхах евакуації, поблизу опалювальних печей, під електрощитами; 
  • курити; 
  • замикати евакуаційні двері; 
  • користуватися пошкодженими розетками, вимикачами та іншими електроприладами; 
  • залишати без нагляду ввімкнені в мережу електроприлади; 
  • застосовувати саморобні електричні подовжувачі, які не відповідають вимогам Правил улаштування електромереж; 
  • експлуатувати електропроводку з пошкодженою ізоляцією. Після закінчення роботи потрібно оглянути приміщення перед їхнім закриттям, вимкнути електромережу та струмоприймачі, зробити відмітку в спеціальному журналі.
  • У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожен громадянин зобов’язаний: 
  • негайно повідомити про це телефоном в оперативно-рятувальну службу цивільного захисту (номер телефону – „101”). При цьому назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також своє прізвище; 
  • вжити (якщо це можливо) заходів щодо евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей; 
  • повідомити про пожежу голову виборчої комісії та відповідального за стан пожежної безпеки; 
  • у разі потреби викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газорятувальну тощо).

ПАМЯТАЙТЕ, що навіть незначні порушення заходів пожежної безпеки можуть становити загрозу не тільки для важливих документів, а й для життя багатьох людей!

Обласний методичний кабінет
НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області

Розділ сайту: