Чумацький Шлях

Чумацький Шлях це галактика, в якій розташована наша Сонячна система, а також всі зірки, що ми бачимо на небі неозброєним оком.

Чумацький Шлях має складну форму, її можна порівняти з величезною сочевицею (лінзою), розміри якої близько 80-100 тисяч світлових років у діаметрі та десь 250-300 тисяч світлових років у периметрі, а товщина – приблизно 1000 світлових років. В галактиці Чумацький Шлях налічується до 400 мільярдів зірок.

Чумацький Шлях є спіраллю з перемичкою, яка проходить через центр галактики, має довжину близько 27 тисяч світлових років і складається переважно з червоних зірок, які вважаються дуже давніми. Спіральна структура Чумацького Шляху добре розвинена, чотири основні спіральні гілки (або рукави), які беруть початок у галактичному центрі, (де знаходиться дуже масивний об’єкт, який більшість вчених вважають надмасивною чорною дірою), налічують в собі велику кількість міжзоряного газу і зірок на різних стадіях еволюції, а також менші рукави або відгалуження. 

Найбільші рукави Чумацького Шляху– це Трьохкілопарсековий Рукав, Рукав Персея, Рукав Норми, Рукав Лебедя, Рукав Південного Хреста, Щита, Рукав Каріни та Стрільця. Наше ;Сонце ;і Сонячна система знаходяться в Рукаві Оріона, на відстані приблизно 35 тисяч світових років від центральної перемички, це ближче до краю галактичного диску, ніж до центру.


Чумацький Шлях, маючи різну ширину, яскравість, складні обриси, суцільним кільцем проходить по всій небесній сфері. У північній півкулі – через сузір’я Орла, Лебедя, Цефея, Кассіопеї, Тельця, у південній півкулі – Південного Хреста, Скорпіона, Стрільця. У сузір’ї Стрільця, де знаходиться центр Чумацького Шляху, він особливо яскравий.

За оцінками дослідників, вік нашої галактики приблизно дорівнює віку Всесвіту це 13,7 мільярдів років. Всі зірки Чумацького Шляху, як і наша Сонячна система, обертаються навколо центру галактики зі швидкістю приблизно 250 км/с, тобто роблячи один оберт приблизно за 200 мільйонів років.

Стародавні греки вважали Чумацький Шлях молоком, яке розлила богиня Гера, за іншими грецькими міфами це шлях з гори Олімп, де мешкали боги, на Землю. Китайці в легендах називали Чумацький Шлях «небесною річкою». Українці крім назви «Чумацький шлях» ще називали нашу галактику «Молочним шляхом» чи «Божою дорогою».

Та навіть в ті часи люди здогадувались, що Чумацький Шлях – це сила-силенна зірок, невидимих для неозброєного ока, першим це припустив Демокріт, давньогрецький філософ-матеріаліст.

Опора освещения огк -Граненые конические опоры — это конструкции, предназначенные для использования в качестве побочного освещения дворов, парков, парковок, автозаправочных станций и других открытых территорий. Кронштейн для установки светильника венчающего типа расположен в верхней части опоры, кабель питания подводится из-под земли

Телескоп, винайдений Галілео Галілеєм, дав змогу з’ясувати природу Чумацького шляху. Галілей писав: «Чумацький Шлях це не що інше, як сукупність безлічі зірок, немовби розташованих у колах, хоч у який бік спрямувати телескоп, одразу стає видно величезну кількість зірок, серед яких досить багато вельми яскравих і чітко видимих, а кількість зірок більш слабких взагалі неможливо підрахувати». 

Джерело: www.amberbook.com.ua

Розділ сайту: