Цілюща сила ожини

Ожина

Ожина та її цілюща сила.

Скоро почнеться сезон ягід, які крім яскравих смакових якостей володіють безліччю корисних і цілющих властивостей. У цій статті мова піде про ожину.

Ягода за своїм складом схожа на малину, але набагато врожайніша і з великими яскраво забарвленими ягодами. Ягоди мають колір від темно-синього до чорного, а також червоний, жовтий. 

Корисними властивостями, цінними лікувально-профілактичною дією володіють ягоди, листя, квіти і коріння рослини. Калорійність невисока - до 40 калорій. 

Свіжі плоди зрілої ожини мають корисні проносні властивості, незрілі - в'язкі властивості. Ягоди ожини прекрасний сечогінний, потогінний, загальнозміцнюючий, протисклеротичний, що вгамовує спрагу, глистогінний засіб. 

Кровоспинна дія ожини позитивно впливає і запобігає кровотечі з шишок геморою заднього проходу. Компот, кисіль вживають при розладах кишечника. 

Ягоди ожини вживають при гастриті і запаленні печінки, жовчного міхура. Свіжа ожина підходять навіть хворим на цукровий діабет. 

З ожини готують варення, джеми, пастилу, компоти, повидло, сік. 

Корисні властивості ожини залишаються і при зберіганні її в замороженому вигляді. Великі, чисті ягоди заморозити в невисокому паперовому дуці. Заморожені ягоди запаяти в поліетиленові пакети. 

Свіже і висушене листя і квіти ожини також містять калій, магній, фосфор. Дубильні речовини - близько 20% лейкоантоцианідів і флавонолів надають в'яжучу, вітамін С - антитоксичну і кровоочисну дію. 

Їх можна заварювати, пити, як звичайний чай, і пити при висипах, вуграх, як заспокійливе при клімактеричних розладах і неврозах. Коріння ожини використовують як сечогінний при ослабленні травлення. 

Вичавки ожини містять у своєму складі темночервоний антоциан, який добре розчиняється водою і є нешкідливим харчовим барвником. 

Ожина – чагарник, вирощується в Європі, Середній Азії та Кавказі.

Розділ сайту: