Використання морських тварин для розвідувальних місій, пошукових експедицій та досліджень океанічного дна уже ні для кого не є новинкою, адже ще за часів Другої світової війни морські леви, наприклад, активно застосовувалися у бойових діях як «живі міни». Незважаючи на це, двом бойовим дельфінам нещодавно вдалося вразити американських вчених своїм «шостим чуттям»: вони, пройшовши спеціальну підготовку, виявили на дні океану торпеду, якій понад 130 років.
Знахідка оголошена справжньою музейною рідкістю, оскільки виготовлено таких торпед було 50, і тільки одній із них вдалося дійти до наших сучасників. Окрім того, саме завдяки цій торпеді та їй подібним військово-морський флот США зміг добути країні панівне становище в океані, що, безсумнівно, робить знайдений експонат неабиякою цінністю не лише для військових, а й для істориків. Зброя називається торпедою Хауелла, і в 1870-1880 роках її вважали технологічним дивом, а її відносно масове виготовлення – проривом у військовій справі, повідомляє cikave.org.ua.
Хтозна, як далеко зміг би зайти розвиток сучасної науки та яким було б економічне становище кожної з країн, якби людям не допомагали тварини, зокрема морські. Звичайно, хтось може вважати таке використання фауни Світового океану жорстокістю, однак цій справі треба віддати належне: жодна людина та жодні пристрої з існуючих не здатні так чітко виконувати свої місії, як видресирувані тварини: лише для дельфінів характерні надзвичайно чутливі гідролокатори, які ще називають ехолокаторами для визначення розміру і форми підводних об’єктів, тому, на жаль, на даний момент часу вчені змушені заручатися їхньою підтримкою. Цілком ймовірно, що згодом за рахунок біотехнологій буде розроблено такі пристрої, які змогли б перейняти функції наших водних друзів.