Гусинці - затоплене село.
Гусинці - колишнє село на Київщині. Затоплене водами Канівського водосховища у 1971 році. Нині - урочище "Гусинці" на території Сошниківської сільської ради Бориспільського району Київської області.
Село Гусинці зникло з мапи нашої країни, під час спорудження Канівського водосховища у 1978 році. Лишилась лише церква, яка розташовувалася на найвищій точці села та, на відміну від решти будівель, не була затоплена повністю водою.
Яким же було село до того, як пішло під воду? В часи Гетьманщини Гусинський хутір належав до Вороньківської сотні.
Пізніше Гусинці стали найпівденнішим поселенням Київського повіту Київського намісництва на лівому березі Дніпра. У радянські часи в селі замість нього була артіль. На початку 19 ст. село входили до складу Переяславського повіту Полтавської губернії. У радянський період в селі була артіль.
У повоєнні часи біля села була розміщена артилерійська частина - її казарми знаходилися на північно-західній околиці села вздовж старого русла Дніпра.
Перед затопленням у Гусинці мешкали близько 1000 людей, яких примусово виселила радянська влада.
Сьогодні, на жаль, ми не зможемо побачити це мальовниче село, але всі охочі можуть відвідати пам’ятку архітектури, яка вціліла після затоплення.
Спасо-Преображенська церква та дзвіниця були збудовані у 1822 році коштом місцевого поміщика Гусинського в стилі українського бароко.
Споруду зводили з цегли на розчині замішаному з додаванням гусячих яєць — інгредієнту, що надав міцності будівлі церкви.
Розділ сайту: