Хто ж винен в забрудненні атмосфери?

Дослідницька група під керівництвом Діани Іванової з Норвезького університету природничих і технічних наук з’ясувала, що основний внесок у забруднення повітря діоксидом вуглецю, а також в забруднення води, вносять рядові споживачі.

На домогосподарства припадає до 60% забруднень повітря і до 80% забруднень води. Результати дослідження опубліковані в Journal of Industrial Ecology, коротко про них розповідає сайт Science Alert.

Вчені роблять висновок, що неможливо поліпшити екологічну ситуацію, роблячи акцент лише на рівні країн і великих компаній — необхідно впливати на споживчу поведінку.

«Якщо ви подивитеся на обсяг забруднюючих викидів в Китаї, але не в абсолютних числах, а в розрахунку на душу населення, то побачите, що він досить малий. Так, вони дуже багато виробляють, але велика частина йде на експорт. Картина внеску в забруднення планети сильно змінюється, якщо ви дивитеся на нього з точки зору споживання, а не виробництва», — сказала провідний автор дослідження.

Інакше кажучи, потрібно дивитися на кінцеву причину, тобто на попит саме з боку домогосподарств.

Саме з цієї точки зору дослідники проаналізували рівень забруднень в 43 країнах і 5 регіонах світу. Виявилося, цілком логічно, що чим багатша країна, тим більше споживання її громадян, а отже, і внесок в погіршення екології. І з цієї точки зору найбільш головними джерелами виявилися США, Люксембург і Австрія, а зовсім не Китай, який традиційно вважається одним з двох головних «порушників» через свою могутню й технічно відносно відсталою промисловістю.\

Джерело: http://cikave.org.ua/

 

Розділ сайту: