Індія

Індія (на мові хінді — Бхарат), Республіка Індія — держава в Півден­ній Азії. Площа 3,287 млн км2. Населення 1,4 млрд людей (2003). Індія багатонаціональна держава; найбільш численні хіндустанці, телугу (андхра), маратхі, бенгальці, біхарці, таміли, гуджаратці, каннара, малаялі, пенджабці тощо. Міське населення 28 % (1998). Офіційні мови — хінді і англійська; в штатах — офіційні національні мови. Віруючі (%): індуїсти 80, мусульмани 14, інші — християни, сикхи тощо. Індія — федеративна республіка, у складі 25 штатів і 7 союзних територій центрального підпо­рядкування. Столиця — Делі. Входить до Співдружності. Глава держа­ви — президент. Законодавчий орган — двопалатний парламент.

Омивається Індійським океаном, Аравійським морем і Бенгальсь­кою затокою. Велику частину п-ва Індостан займає Деканське плоско­гір'я, на півночі знаходяться Індо-Гангська рівнина і найвищі гори Зем­лі — Гімалаї (висота в Індії до 8126 м, г. Нангапарбат) і Каракорум. Клі­мат переважно тропічний, на півночі — тропічний мусонний. На рівни­нах середні температури січня від 15 °С на півночі до 27 °С на півдні, травня 28—35 °С. Опадів — від 60—100 мм на рік в пустелі Тар на заході країни, 300—400 мм в центральних районах Декану, 3000—6000 мм у Східних Гімалаях і на зовнішніх схилах Гат, до 12 тис. мм у Черапунджі на плато Шиллонг (найвологіше місце на Землі). Основні річки — Ганг, Брахмапутра, Інд. Тропічні ліси, савани і чагарникова напівпустеля. У горах — висотна поясність. Національні парки Казіранга, Манас та інші; численні резервати.

Індія — аграрно-індустріальна країна. Частка в ВВП (1994, %): сіль­ське господарство 31, промисловість 28. Економіка багатоукладна. Держ­сектор, що становить 28 % ВНП (1993), займає провідні позиції у воєн­них галузях промисловості, атомній енергетиці, транспорті і зв'язку. У сільському господарстві переважають дрібні господарства. Оброблюєть­ся 169 млн га (понад 2/5 території), під посівами 141 млн га (бл. 35 млн га засівається двічі на рік). Зрошується понад 20 % сільськогосподарської площі. Основні продовольчі культури: рис, пшениця, просо, бобові, ма­слинові. Індія займає одне з перших місць у світі з виробництва цукрової тростини, арахісу, чаю, джуту, рицини, бавовни. Виробляють каучук, каву, прянощі. Велика рогата худоба (бл. 1/4 світового поголів'я), кози, вівці, а також свині, верблюди, птиця. Шовківництво. Рибальство. Видобуток марганцевої руди і слюди (одне з перших місць у світі), залізняку, вугіл­ля, бокситів, нафти. Виробництво електроенергії 448,6 млрд кВт*год (1997), у т. ч. 3/5 на ТЕС, є ГЕС і АЕС. Традиційні галузі промисловості: текстильна (головним чином джутова, бавовняна), харчова (цукрова, тю­тюнова), шкіряно-взуттєва; є нафтопереробні, цементні, паперові, скляні підприємства. Розвиваються чорна і кольорова металургія, хімічна промисловість, машинобудування. Бл. 40 % промислового виробництва Індії дає дрібна і кустарна промисловість. Довжина (1996, тис. км) залізниць 62,6, автошляхів 3319, річкових судноплавних шляхів 14. Експорт: ма­шини і устаткування, одяг, шкіра і вироби з неї, хімічні товари, бавовняні тканини, джутові вироби, залізняк, чай, кава, спеції, горіхи кешью, кон­серви, риба і морепродукти, діаманти, перли. Основні зовнішньоторгівельні партнери: США, Японія, Німеччина, Великобританія, Бельгія, Ро­сія. Грошова одиниця — індійська рупія.

==========
Раскладной диван аккордеон – это современная мягкая мебель, отвечающая лучшим стандартам качества. Так купить диваны аккордеоны в нашем интернет магазине невероятно просто. Диваны с механизмом трансформации аккордеон представлены стильными, современными и комфортными изделиями. Они очень легко раскладываются, позволяя получить удобное и просторное спальное место, и также легко обретают исходное положение.

Розділ сайту: