Смартфон для незрячих
Індус Суміт Дагар поєднав смартфон з таблицею Брайля. Завдяки його винаходу два мільйони людей з вадами зору зможуть долучитися до використання сучасних технологій. Клавіші та екран цього пристрою обладнані системою рухомих штиків, що дозволить незрячим взаємодіяти зі смартфоном та зчитувати динамічну інформацію. Користувачі такого пристрою зможуть не лише відправляти та отримувати повідомлення і здійснювати дзвінки, але й користуватися усіма можливостями меню, зокрема іграми та відео. Завдяки вбудованій камері смартфон зможе переводити візуальну інформацію з навколишнього світу у шрифт Брайля. Серійна модель такого пристрою з’явиться на ринку в кінці року та коштуватиме приблизно 185$.
Миттєвий підживлювач мобільного
18-тирічна американка Іша Кхарі вигадала, як заряджати мобільні пристрої у рекордно короткий термін. Завдяки її винаходу лише 30 секунд живлення буде достатньо, щоб повністю зарядити телефон. В основі її рішення лежить суперконденсатор, тобто батарейка, що зберігає дуже багато енергії при малому об’ємі. Цей нанопристрій поміщаються всередину звичайної батарейки мобільного телефону. Молода винахідниця вже отримала грант від компанії Intel та була запрошена до співпраці гігантом Google.
Цифрові штори
Регулювати рівень освітлення в кімнаті тепер можна не шторами, а смартфоном. Для цієї мети було розроблено спеціальну плівку для вікон Sonte Film, яку можна власноруч наклеїти на скло. Подаючи на плівку сигнал зі смартфону, можна миттєво змінювати рівень її прозорості, аж до матового режиму з прозорістю 5%. За допомогою такої плівки можна «зашторювати» вікна, щоб регулювати температурний режим в кімнаті або контролювати рівень приватності. Також на неї можна проектувати відео.
Український пневмоавтомобіль
48-річний харків’янин Олег Збарський змайстрував автомобіль, який їздить на повітрі. Для цього він перебив свої старі Жигулі, замінивши в них розподільний вал двигуна внутрішнього згоряння та карбюратор. Нова версія авто не забруднює атмосферу, бо під час їзди викидає звичайне повітря. Недоліками машини є громіздкі балони з повітрям, які водій мусить возити на задньому сидінні, та невисока швидкість пересування – 40 км/год. Українець вже запатентував свій винахід і наразі шукає інвестування.
За матеріалами сайту Велика Ідея