Що таке погода?

           що таке погода, планета, земля Наша планета оточена газовою оболонкую, що зветься атмосферою. Її стан у певний момент часу в тій або іншій місцевості ми називаємо погодою. Вона – найпопулярніша тема наших розмов, тому що визначає спосіб життя, форму жител, одяг і навіть дозвілля людей на всіх континентах. Погода досить примхлива, вона змінюється в різних місцях, щодня і навіть щогодини. Однак багаторічні спостереження дозволяють помітити послідовні закономірності її змін, визначити характерний для того чи іншого місця клімат. Щоб судити про клімат, необхідно як мінімум 30 років спостерігати за динамікою елементів погоди. Метеорологічні дослідження, які ведуться лише близько 200 років, доповнюються історичними даними й величезним фактичним матеріалом спостережень за живою природою, що також дають інформацію про зміни клімату Землі.

 

         Навіщо ми вивчаємо погоду

Людина здавна вивчала й систематизувала погодні явища не тільки з простої цікавості. Від цього завжди залежало життя людей, адже дуже важливо було вгадати погоду, щоб підготуватися до надзвичайних подій або скористатися перевагами сприятливих умов.

Метеорологія – наука відносно молода. Нині поряд із традиційними розвиваються й активно використовуються аерокосмічні методи дослідження погоди.

 

  • Атмосферні вихори. Смерч – один із найбільш яскравих виявів погоди. Цей атмосферний вихор обертового повітря, досягаючи поверхні землі, майже завжди завдає значних руйнувань, всмоктуючи в себе воду й предмети, що зустрічаються на його шляху, піднімаючи їх високо в гору й переносячи на значні відстані. У США смерчі називають торнадо.
  • Сили природи. Темні хмари приховують у собі небезпеку. Вони передвіщають бурю з дощем, громом і блискавкою та руйнівним вітром. Буря –вияв грізних сил природи. Причини виникнення цих явищ складні, хоча в багатьох випадках цілком передбачувані. Вони виникають при поєднанні декількох процесів в атмосфері.
  • Чарівність світла. Веселка – чудове видовище. Це оптичне явище викликане заломленням сонячного світла в краплях дощу. Крім того, за веселкою можна зробити коротко часовий місцевий прогноз погоди. Переважання в ній зелених відтінків зазвичай свідчить про те, що далі буде гарна погода. Вигляд веселки дозволяє судити про будову й стан хмар.

Використано матеріали універсального довідково-енциклопедичного путівника