Аналіз статистичних даних показує, що протягом 1997 - 2012 років кількість НС у червні порівняно з травнем збільшується в 1,5 рази і є однією з найбільших порівняно з іншими місяцями року. При цьому, у червні проти травня збільшуються середні значення кількості усіх видів НС природного характеру (найбільше метеорологічні НС - майже в 2 рази), за винятком гідрологічних НС, які мають тенденцію до незначного зменшення.
Мінімальну кількість НС (8) зареєстровано у 2005 та 2011 роках, максимальну (34) - у 1998 році.
Збитків від НС природного характеру, що сталися у червні 1997-2012 років, зазнавали усі області країни. Найбільших збитків зазнавали Вінницька, Волинська, Івано-Франківська, Хмельницька та Львівська області внаслідок метеорологічних та геологічних НС.
Загалом, у червні протягом 1997-2012 років внаслідок НС природного характеру було завдано збитків на суму понад 1,1 млрд. гривень.
Щодо геологічних надзвичайних ситуацій то у червні поточного року зберігається ймовірність виникнення окремих видів геологічних НС, насамперед зсувів, в АР Крим, у Львівській, Чернівецькій, Вінницькій областях та в межах промислово - міських агломерацій Дніпропетровської, Донецької, Одеської, Полтавської та Сумської областей.
Підвищення рівня грунтових вод в окремих районах Волинської, Житомирської, Закарпатської, Дніпропетровської, Полтавської, Рівненської, Херсонської та Чернігівської областей можуть стати додатковим впливовим чинником активізації зсувів та підтоплення.
У червні 2013 року висока ймовірність випадків отруєння людей, особливо харчових гострих кишкових інфекцій та збільшення інфекційних захворювань в багатьох регіонах України. За статистичними даними найбільший ризик виникнення медико-біологічних НС у Миколаївській, Донецькій, Запорізькій, Вінницькій, Волинській, Львівській, Одеській, Харківській та Хмельницькій областях.
У червні, в порівнянні з травнем, активізується грозова діяльність, частіше спостерігаються град, шквали. За багаторічними спостереженнями середня місячна температура повітря становить 16-21 градусів, в горах Криму і Карпатах 9-15 градусів.
Середня місячна кількість опадів 44-95 мм, на півдні місцями 33-42 мм, в Карпатах, на Прикарпатті та Хмельниччині 96-187 мм.
Середня місячна температура очікується 18-23?, в гірських районах 14-16?, що на 1,5-3? вище за норму.
Місячна кількість опадів очікується в Криму і південних (крім Запорізької) областях 65-90 мм, у більшості західних областей та на Вінниччині 135-180 мм (в Карпатах 210-270 мм), що більше за норму (121-160%), у східних, північних (крім Житомирщини) та Полтавській областях 45-55 мм, що менше за норму (60-70%), в решті областей - 55-80 мм, що в межах норми (80-120%).
Ускладнення господарської діяльності та виникнення метеорологічних НС у червні 2013 року найбільш ймовірні внаслідок зливових дощів в супроводі короткочасних небезпечних або стихійних явищ (шквали, град, дрібні смерчі тощо), поєднання сильних дощів з сильним вітром.
НС гідрологічного характеру можливі через формування паводків (особливо на гірських річках) в разі випадіння сильних дощів.
В територіальному розрізі виникнення НС гідрометеорологічного характеру можливе в будь-якому регіоні, але з урахуванням прогнозу погодних умов та статистичних показників минулих років найбільш уразливими у червні 2013 року можуть бути: на заході (Закарпатська, Івано-Франківська, Хмельницька області); на півдні та сході (Одеська, Херсонська, Запорізька, Донецька області та АР Крим) та на півночі (Київська область).
У червні поточного року зберігається ймовірність пожеж в екологічних системах внаслідок прогнозованої високої та місцями надзвичайно високої пожежної небезпеки. Територіально найбільш уразливими в цьому відношенні будуть південні та східні області країни.
За статистичними даними 1997 - 2012 років найбільша кількість НС природного характеру в червні зафіксована у Львівській, Миколаївській, Вінницькій, Івано-Франківській областях, найменша - у мм. Києві та Севастополі.
Загальна кількість надзвичайних ситуацій природного характеру у червні 2013 року очікується на рівні 5-10 випадків.
За ризиком виникнення НС природного характеру найбільш уразливими можуть бути Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Івано-Франківська, Луганська, Львівська, Одеська, Полтавська, Хмельницька, Чернівецька області та АР Крим.