Вплив погоди на самопочуття людини.

Відомо, що зміни погоди впливають на організм людини. Ми нерідко чуємо від людей, що у них погіршився загальний стан, з´явився головний біль, ниють суглоби, давить серце. Організм здорової людини легко пристосовується до зміни сезонів, клімату та погоди. Проте організм літньої чи хворої людини гостро реагує на коливання погодних умов. Зміна погоди не є першопричиною тієї чи іншої хвороби, але сприяє її прояві.
 
Різка переміна погоди викликає зміну вмісту кисню в організмі. В результаті виникає киснева недостатність, яку здоровий організм людини переносить легко, а у літніх та хворих людей посилюється прояв недугів. Особливо гостро організм "відгукується" на зміну атмосферного тиску, збільшення вологості, випадіння опадів, посилення вітру.
 
Дійсно, деякі люди володіють загадковою особливістю передбачати погоду за день-два. Цікаво відмітити, що це – одне з найдревніших медичних спостережень, встановлене ще Гіппократом. Вчений помітив, що в певні пори року перебіг деяких хвороб загострюється, і згадував про біль, що передвіщав зміну погоди.
 
Зміна погоди супроводить підвищення артеріального тиску, появу спазмів головного мозку, почастішання пульсу, що супроводжується головними болями, болями у серці, в суглобах. Літні та хворі люди вже за два-три дні передчувають переміну погоди. Цікаво, що найточніші метеоприлади в цей час не відмічають ніяких змін.
 
Літні та хворі люди заздалегідь відчувають підвищення атмосферного тиску: ниють давні переломи, рубці, старі рани, погіршується самопочуття.
Існує і така прикмета: у дідуся поясниця болить – до непогоди. У зв'язку з цим відмітимо, що в багатьох сім'ях, де є літні люди, чи люди, які страждають на якусь недугу, їх часто називають "сімейними барометрами".
Розділ сайту: