Прогноз погоди на1-3 жовтня 2019 року по місту Рівне та області

Осінь та опенькиПрогноз погоди на 1-3 жовтня

1 жовтня погоду формуватимутиме Скандинавський циклон «Мартімер». Очікується вночі помірний дощ, подекуди гроза та град; вдень переважатиме погода без опадів. Вітер  західний, вночі та вранці 15-20 м/с, пориви 25-28 м/с, вдень 9-14 м/с, пориви 15-20 м/с. Температура вночі 7-12°тепла, вдень 12-17° тепла.
Атмосферний тиск буде рости.

2 жовтня Хмарно з проясненнями. Без істотних опадів. Вітер  південно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 7-12°тепла, вдень 19-24° тепла.
Атмосферний тиск буде падати.

3 жовтня: Хмарно з проясненнями. Часом дощ. Вітер північно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 7-12° тепла,  вдень 12-17° тепла.
Атмосферний тиск буде рости.

4 жовтня: Хмарно з проясненнями. Вночі невеликий дощ, вдень без істотних опадів. Вітер північно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 2-7° тепла,  вдень 6-11° тепла.
Атмосферний тиск суттєво не зміниться.

1 ЖОВТНЯ - ЯРИНИ-ШИПШИННИЦІ 

Третє свято Ярини (Ірини). Перше відзначається 29 квітня, друге 18 травня. Назва дня походить від імені мучениці, яка жила в III ст. і була покарана мечем за відмову зректися християнства. В народі цей день називають Іриною-шипшинницею, бо о цій порі продовжують збирати плоди шипшини і сушать їх. Називають його і Журавлиним летом (політ). За повір'ями, цього дня мають відлітати у вирій журавлі. Якщо вони полетять, то на Покрову (14 жовтня) буде мороз, а якщо ні — зима настане пізніше.

2 ЖОВТНЯ - ТРОХИМА, САВАТІЯ І ЗОСИМИ 

Всі вони були мучениками. Перші два постраждали за Христову віру в 276 р. — їм відтяли голови. Зосима помер у IV ст. Цей день, особливо у сільській місцевості, здавна відомий як свято бджолярів, оскільки в народній уяві Саватій і Зосима є своєрідними оберігачами та захисниками бджіл. Раніше цього дня починалася так звана бджолина дев'ятина, яка тривала до 10 жовтня. Цього ж дня за старих часів юнаки та дівчата обирали один одного, нагадуючи, що не за горами пора весіль. Як правило, вони справлялися на Покрову — 14 жовтня. Тому на Трохима засватані хлопці та дівчата мали остаточно вирішити свою долю – бути їм в парі чи ні. Звідси і приповідка: «На Трохима не проходить щастя мимо — куди Трохим, то й воно за ним».

З ЖОВТНЯ - СТАХІВ (ОСТАПІВ) ДЕНЬ

Від імені великомученика Євстафія Плакиди. Походив з багатого і знатного римського роду, був видатним полководцем. За переказами, під час полювання йому явився Ісус Христос. Після цього разом з дружиною і двома синами Плакида хрестився, одержавши ім'я Євстафія. Після багатьох пригод близько 118 р. вся сім'я загинула, оскільки Євстафій відмовився увійти в язичеський храм і поклонитися поганським ідолам. Цей візантійський сюжет дуже рано потрапив в Україну і користувався досить широкою популярністю в народі. З давніх часів помічено, що цього дня, як правило дмуть сильні вітри. За їх напрямком визначають погоду. Північний вітер обіцяє холод, південний — тепло, західний — мряку, східний — сонячний день.