Те, як були побудовані стародавні єгипетські піраміди, залишалося однією з найбільших загадок в історії людства. Враховуючи обмежену кількість технологій в той час, пояснень цьому (за винятком інопланетян), було дуже і дуже мало. Тепер же вчені з Амстердамського університету в Нідерландах стверджують, що розгадали цю загадку.
Фізики вважають, що секрет у пересуванні величезних кам’яних блоків по пустелі полягав в мокрому піску. Вони стверджують, що виливаючи якусь кількість води на пісок, єгиптяни тим самим зменшували тертя, і це полегшувало переміщення важких предметів.
Вченим прийшла на розум ця ідея, коли вони переглядали малюнки стародавньої гробниці Джехутіхотепа, які датуються 1900 роками до н.е. На давньоєгипетському малюнку зображується, як 172 чоловіки тягнуть величезну статую, використовуючи мотузки прикріплені до саней. На малюнку людина стоїть перед саньми, виливаючи воду на пісок.
Раніше єгиптологи вважали, що це просто церемоніальна дія. Вони перевірили свою теорію, з’єднавши кілька мініатюрних саней, схожих на ті, що використовувалися стародавніми єгиптянами і спробували тягти їх по сухому і мокрому піску.
Вчені виявили, що коли сани тягли по сухому піску, було потрібно більше сил, ніж коли сани з вантажем везли по мокрому піску. Це відбувалося тому, що краплі води створювали містки між піщинками. З цієї ж причини з мокрого піску легше будувати замок, ніж з сухого.
Джерело: cikave.org.ua