Удар блискавки та які шанси вижити при цьому?

З приходом теплих травневих днів, варто згадати про наближення такого весняно-літнього погодного явища як гроза, що супроводжується громом та блискавкою.

Напевне, кожному відомий хоча б один випадок, воли людина виживала після удару блискавки. Такі події досить рідкісні, але вони є – ймовірність того, що блискавка потрапить у людину складає приблизно 1 до 600 тисяч.

Згідно зі статистикою, 86 % уражених блискавкою – чоловіки.

Незважаючи на можливі травми і опіки від удару блискавки, шанси вижити у людини чималі. У США жив чоловік, який був вражений блискавкою сім разів і був занесений в Книгу рекордів Гіннеса.

За словами тих, хто вижили, випробувані ними відчуття болю неможливо порівняти ні з чим. По своїй товщині розряд блискавки не більше олівця і якщо він не проходить крізь серце або спинний і головний мозок людини, то в більшості випадків „жертва” залишається в живих.

Заряд, що проходить через тіло, володіє надзвичайною міццю. Сила струму може перевищувати 10 тисяч ампер. Для порівняння: у звичайній розетці цей показник становить 16-25 ампер. Однак вплив розряду триває частки мілісекунди, і зазвичай на тілі людини залишаються опіки у місцях входу і виходу блискавки.

Звичайно ж, щоб уникнути удару блискавки необхідно суворо дотримуватись вимог безпеки під час грози.

Не зайвим буде нагадати собі про правила поводження на відкритій місцевості під час цих несприятливих погодних умов. Якщо грім та блискавка застали вас на вулиці, то спробуйте сховатись у приміщення. Також потрібно уникати водойм і відкритої місцевості. Проте коли гроза застала під час купання, то слід до берега добиратися повільно, спокійно, не вимахуючи руками. Якщо ж гроза застала вас на човні, то слід вибратися на берег, а коли це зробити неможливо, то сидіть нерухомо, витягши з води весла.

У горах слід уникати різних виступів і підвищень. Небезпечними можуть бути й металеві предмети, отже, не варто перебувати поряд із ними. Не користуйтеся водопроводом. Не слід під час грози приймати ванну; утримайтеся від дзвінків по телефону. При великій потребі телефонуйте швидко, одразу після чергового грозового розряду.

Якщо ж гроза застала вас всередині будівлі, закрийте вікна і двері, а також тримайтеся подалі від електроприладів. Просування на автомобілі під час грози не рекомендується – краще зупинитися і перечекати, це стосується і прогулянки на велосипеді.

Отож, якщо людина не розгубиться і згадає ці поради, її обмине навіть та десятимільйонна доля ризику, яку приховує у собі блискавка.

Джерело: http://cikave.org.ua

 

Розділ сайту: