Як врятуватися від літньої спеки

Лікарі радять працюючим і відпочиваючим українцям, як уберегти організм від високих температур і сонячного опромінення.

Кардіологи радять збільшити кількість вживання рідини протягом дня. Літні люди повинні пити якомога частіше, не чекаючи відчуття спраги.

Особливо пильно необхідно стежити за вживанням води людьми, які не можуть обслуговувати себе самостійно. До таких належать лежачі хворі, діти, пацієнти зі зниженою розумовою функцією.

Пити необхідно чисту воду, уникати вживання алкогольних напоїв, у тому числі пива. Рекомендована овочева дієта.

Одяг потрібно вибирати з натуральних матеріалів вільного покрою. На відкритому сонці носити головні убори, сонцезахисні окуляри. За можливісттю обмежити фізичну активність, частіше користуватися водними процедурами.

Хворим, які приймають ліки, необхідно проконсультуватися з лікарем. У період літньої спеки небезпечно вживати нейролептики, сечогінні і деякі інші препарати.

У житлових і громадських будівлях, офісних приміщеннях рекомендується застосовувати сонцезахисні пристрої на вікнах або тоноване скло, вентилятори та кондиціонери, повітряні завіси при вході у будівлі.

Адміністративні заходи можуть включати скорочення робочого дня, зміну його початку і закінчення, збільшення обідньої перерви, перенесення важкої фізичної роботи на ранкові або вечірні години, забезпечення працюючих якісною питною водою і сіллю.

Не зайве скористатися порадою військових лікарів: з'їдати перед початком робочого дня шматок чорного хліба з сіллю, що завжди допомагало солдатам на марші.

Окремо варто нагадати про нанесення на відкриті ділянки шкіри (наприклад, руки і обличчя) сонцезахисного крему з чинником захисту 15 і вище. Крем необхідно наносити повторно кожні дві години або після роботи. А також коли ви плаваєте, граєте або займаєтесь спортом на відкритому повітрі.

Особливо слід піклуватися про дітей, а малюки повинні завжди залишатися в тіні.

Вживання тютюну і навіть вторинний тютюновий дим - це серйозні фактори ризику, які призводять до інтоксикації як людей, так і домашніх тварин. Що вже говорити про небезпеку недопалків у виникненні пожеж у житлових будинках та лісах, термічних ушкоджень і загибелі людей.

Як саме можна зменшити гнітючий вплив спеки та покращити своє самопочуття? 

1. Кондиціонер – це нах рятівник чи ворог? Застосування вентиляторів, кондиціонерів та інших охолоджуючий пристроїв – прекрасне вирішення проблеми для тих, хто проводить багато часу у приміщенні. Однак не варто забувати, що занадто низька температура, забезпечена та може викликати не тільки звичайну застуду, але і більш серйозні захворювання через значну різницю температури в приміщенні і поза його межами. Не знижуйте температуру нижче двадцяти градусів. Необхідно встановлювати температуру не нижче ніж на 5-7 градусів відмінну від вуличної. Тільки так можна зберегти здоров’я. 

2. Прямі сонячні промені. Якщо ви будете тримати ваші штори закритими протягом усього дня - це захистить кімнату від перегріву.

3. Вікна. Не варто їх відкирати, щоб провітрити приміщення. Це не принесе освіжаючого ефекту. Відкривайте вікна тільки до восьми годин ранку і після семи годин вечора.

4. Вода. Відомо, що в спеку треба пити до 2-3 літрів води на день. Однак пам’ятайте, що відразу випивати багато рідини небажано, оскільки це посилить потіння і спрагу. Вживайте воду малими порціями багато разів на день. Найкраще втамовує спрагу проста вода з кількома дольками лимону.

5. Їжа. У спекотну погоду уникайте гострих, жирних і солоних продуктів, оскільки вони викликають спрагу. Їжа повинна бути легка, але з достатньою кількістю білка. Свіжі ж овочі та фрукти полегшать ваш стан і втамують спрагу природним шляхом.

6. Одяг. Намагайтеся не носити одяг з синтетичних тканин, які мають здатність підсилювати перегрівання організму, та перешкоджають випаровуванню зі шкіри вологи, підсилюють виділення поту. Носіть легкий, закритий одягу, краще із шовку або тонкої біо бавовняної тканини. Обов’язково вдягайте сонцезахисні окуляри, користуйтесязахи сними кремами для шкіри і волосся.

7. Додатковий захист. Слід знати як захиститися в дії прямих сонячних променів, особливо якщо ви піддаєтеся опроміненню тривалий час. Уникайте потрапляння прямих сонячних променів на відкриті ділянки шкіри: носіть довгий бавовняний одяг, використовуйте парасольку від сонця, та спеціальні сонцезахисні креми з високим SPF, частіше приймайте прохолодний душ, щоб охолодити тіло.

8. Небезпечні години. У період з 11 години ранку до 16 години дня намагайтеся не залишати приміщення та не виходити на вулицю.

Будьте здорові.

Першоджерело: ЗAMKOВА ГОРА

* В нашу жизнь стремительно ворвались интернет технологии. Сегодня мы можем найти любую информацию, сделать заказ из любой точки мира, при этом, не выходя из дому и, самое важное, даже получить образование! Многие родители не могут позволить своему ребенку образование за границей. Они боятся отпустить малыша в новую страну или не владеют необходимыми денежными накоплениями. В данном случае идеальным выходом является дистанционное обучение. Обучение проводится квалифицированными педагогами на английском языке.

Ключові слова: 
Розділ сайту: