Знамениті водоспади світу

Анхель на р. Чурун (басейн р. Кароні, Венесуела) — найвищий у світі водоспад, загальна висота 1054 м, висота вільного падіння 979 м.

Тугела на однойменній річці (пров. Натал, ПАР), загальна висота 853 м, висота вільного падіння 518 м.

Йосемітський — каскад водоспадів на р. Йосеміте-Крік (Каліфорнія, США), загальна висота 739 м, найбільш високий Верхній Йосемітський водоспад — 436 м.

Кукенан на однойменній річці (басейн р. Оріноко, Венесуела), висота 625 м.

Сатерленд на р. Артур (о. Південний, Нова Зеландія), висота 580 м.

Ріббон на р. Мерсед (Каліфорнія, США), висота 491 м.

Уолломомбі на р. Маклей (Новий Південний Уельс, Австралія), висо­та 482 м.

Гаварні на р. По (басейн р. Адур, Центральні Піренеї, Франція), ви­сота 422 м.

Сілвер-Странд на р. Медоу (Каліфорнія, США), висота 357 м.

Брайдлвейл на р. Мерсед (Йосемітський національний парк, Калі­форнія, США), висота 189 м.

Сеті-Кедас (ГУаїра) на р.Парана (на кордоні Бразилії і Парагвая), висота бл. 114 м. Вважають, що цей водоспад має найбільшу середню витрату води з усіх водоспадів світу (793 000 м3/хв).

Вікторія на р. Замбезі (на кордоні Замбії і Зімбабве), висота від 60 до 107 м, протяжність бл. 1,5 км. Водоспад скидається у величезне вузьке провалля і зникає в ньому.

Йєллоустонський Верхній і Нижній на р. Йєллоустон (Йєллоустонський національний парк, Вайомінг, США), висота відповідно 33 і 94 м.

Ігуасу на однойменній річці (на кордоні Аргентини і Бразилії), висота 73 м.

Ніагарський на однойменній річці (на кордоні США і Канади). Водо­спад розділяється на дві основні частини: канадську — висотою 51 м і американську — висотою 49 м. Водоспад знаменитий своєю великою витратою води — бл. 426 000 м'/хв.

А вот прокладка кабеля - требует специалиста и определенных навыков. Вызов электрика обеспечит качественное осуществление индивидуальных и стандартных электропроектов.

Розділ сайту: