Зв'язок

Безперебійна робота засобів зв’язку, які застосовуються у всіх галузях економіки, особливо збереження дротових повітряних ліній, в значній мірі залежить від умов погоди (в основному від метеорологічних).

Ожеледні та паморозеві відкладення порушують нормальну роботу ліній зв’язку та електромережі, призводять до затухання струму високої частоти, які при відкладеннях більше 5 мм частіш за все не проходять, і чутність припиняється. Явища, які супроводжують ожеледь та паморозь: дощ, мряка, густий туман – викликають витік струму в землю і також знижують чутність, часом до повного припинення. Відкладення твердих опадів на дротах зв’язку погіршують чутність і, крім того, створюють умови перевантаження на дротах, що може супроводжуватися обривом дротів і поломкою опор. При низьких температурах повітря (-30 °С і нижче)  дроти скорочуються та обриваються, а при сильному вітрі може відбутися дотик дротів та їх перепалення.

Грозові розряди створюють завади і викривлення на лініях зв’язку та можуть вивести з ладу приймальну і передавальну апаратуру та антенне господарство, а порушення стану магнітосфери Землі викликає перешкоди у поширенні радіохвиль.

Для оптимального режиму роботи підприємств зв’язку необхідна наступна спеціалізована гідрометеорологічна інформація:

- прогнози погоди на добу (з поділом на півдоби);

- штормові  попередження  про  НЯ  та  СГЯ  (ожеледь, паморозь, відкладення мокрого снігу, туман, грози, вітер швидкістю 15 м∙с-1 і більше, шквали, температура повітря -30 °С і нижче)