смерч

Смерч в Донецькій області, село Зоря

23 червня 2017 року

 


Торнадо у Дніпропетровську (26 червня 2015 року) ламав дахи та корчував все на своєму шляху


Стихія безжальна. Олімпійський Сочі 25 червня 2015 року

Нажаль цим все не скінчилося і мешканці міста стали свідками смерчу:


Міні торнадо в Японії

Дивовижне локальне явище, міні торнадо в Японії.


В Ровенской области в Костополе прошел опасный смерч

Вчера вечером в Ровенской области в Костополе прошел опасный смерч, который напугал местных жителей тем, что разрушал все попадавшееся на его пути. Чрезвычайное происшествие произвело такой же переполох, как появление ситроен с3 в Краснодаре. Сначала в административном центре Костопольского района начался сильный ливень, а затем на окраине появился торнадо, который начал крушить все на своем пути. Огромная воронка смерча снесла поверхность крыши гипермаркета «ТанРом».


Смерч у Костополі наробив лиха. 22 вересня 2014 року

          Після тривалої досить теплої та посушливої погоди, яка зберігалася впродовж двох декад вересня, атмосферний фронт, що 22 вересня переміщувався територією області виявився аж надто активним. В другій половині дня по всій території області гуркотіли грози, пройшли зливові дощі від помірних до сильних, зривався вітер до 15-20 м/с. Та найбільшу активність атмосферний фронт проявив на південній околиці міста Костопіль. Саме тут, в зоні потужних купчасто-дощових хмар, висота яких досягала 13 км, значної нестійкості атмосфери, високої вологоємності зародився вертикальний вихор, який називається смерч.

     Смерч на території України відноситься до найнебезпечніших стихійних атмосферних явищ. Процес його утворення . . . . .


.

Атмосферная циркуляция

     Неравномерное распределение тепла в атмосфере приводит к неравномерному распределению атмосферного давления, а от распределения давления зависит движение воздуха, или воздуш­ные течения.

     На характер движения воздуха относительно земной по­верхности важное влияние оказывает тот факт, что движение это происходит на вращающейся Земле. В нижних слоях атмо­сферы на движение воздуха также влияет трение. Движение воздуха относительно земной поверхности называют ветром, всю систему воздушных течений на Земле — общей циркуляцией ат­мосферы. Вихревые движения крупного масштаба — циклоны и антициклоны, постоянно возникающие в атмосфере, делают эту систему особенно сложной.


Стихійні метеорологічні явища, пов’язані з вітром.

Вітер До небезпечних стихійних явищ відносяться: вітер і шквали – максимальна швидкість 25 м·с-1 і більше, на високогір’ї Карпат та в гірських районах Криму (Плай, Пожежевська, Ай-Петрі, Ангарський перевал) - 40 м·с-1 і більше. На Україні сильний вітер спостерігається головним чином в холодний період року з максимумом в січні (23%), майже така ж його повторюваність ранньою весною (22%) і пізньою осінню (19%). Сильний вітер, піднімаючи в повітря пил і сніг, збільшує навантаження на проводи, висотні споруди, погіршує видимість і тим самим ускладнює рух транспорту. При сильному вітрі відбувається інтенсивне випаровування, що різко знижує вологість ґрунту. Певних закономірностей в просторовому розподілі шквалонебезпечних ситуацій для території України не виявлено, хоча вони можуть створюватися майже щорічно (імовірність 77%). Шквали часто призводять до катастрофічних наслідків, які завдають збитків насамперед сільськогосподарському виробництву та спричиняють полягання зернових посівів, поломку дерев, іноді руйнують споруди і обривають лінії електропередач, призупиняють будівельні роботи. Наприклад,