Для нас айсберги – це прекрасні об’єкти для вивчення і спостереження. Але для океанських кораблів вони представляють величезну небезпеку. Одна з найжахливіших морських катастроф відбулася в ніч 14 квітня 1912 року, коли «Титанік» зіткнувся з айсбергом, внаслідок чого загинуло 1513 чоловік.
Айсберг – це частина льодовика, що відкололася. Це відбувається тоді, коли льодовик рухаючись досягає моря. Край льодовика відколюється і утворюється плаваючий айсберг. Розміри айсбергів різні. Невеликі, розміром 5-10 метрів в діаметрі, моряки називають «гроулерами». Але частіше зустрічаються айсберги діаметром більше 100 метрів.
Щільність айсберга складає близько 90% від щільності води, тому над поверхнею знаходиться тільки одна дев’ята частина цієї крижаної гори, а вісім дев’ятих – приховані під водою. Тому крижина заввишки 45 метрів над поверхнею води йде углиб на 200 метрів. Важко собі представити, скільки льоду містить така гора. Адже деякі з них важать 180 000 000 тонн. Оскільки основна частина айсберга знаходиться під водою, на його рух роблять вплив не вітер, а морські течії. Айсберги поступово досягають теплих широт, де і тануть. Тільки деякі з них досягають теплої течії Гольфстрім, на схід від Ньюфаундленду в Канаді. Вони і представляють найбільшу небезпеку для кораблів. Тому берегова охорона в Сполучених Штатах постійно стежить за появою айсбергів, попереджаючи кораблі про місцеположення цих крижаних гір.