Бабине літо

Бабине літо, місто Рівне, проспект МируДо кінця вересня синоптична ситуація не вказує на появу бабиного літа, впродовж місяця дощитиме, лише можливі періодичні  прояснення, тому попередньо очікується, що воно переноситься на жовтень.

Розрізняють молоде і старе бабине літо.

Зазвичай, молоде розпочинається 28 серпня і триває до 11 вересня. А старе наступає в другій половині вересня, або іноді пересовується на початок жовтня.

Є й третє бабине літо. Воно припадає на Михайлівські дні - кінець другої декади листопада. Як правило, після нього починається зимове похолодання, адже, як правило,  Михайло «приїздить білим конем», тобто 21 грудня часто випадає сніг.

Метеорологічними ознаками бабиного літа є стійкий антициклон, тобто масштабна зона високого атмосферного тиску, який зумовлює суху та теплу погоду. Ночі вже свіжі, іноді навіть бувають невеликі заморозки, проте без сильних холодів, а дні - із комфортною температурою повітря, ясне та сонячне небо, тепле повітря, вітер слабкий або й штиль.

Існує багато версій походження назви цього періоду.

Колись вірили в надзвичайну силу деяких жінок повертати назад пори року та й узагалі впливати на погоду.

Ще одне джерело каже, що бабине літо - це пора, коли на осінньому сонці ще можуть погрітися старі жінки.

Також у давнину в цей період був звичай миритися й залагоджувати всі конфлікти. У ці дні вечорами пряли, співали, влаштовували посиденьки. Після бабиного літа, звичайно, жінки возилися з полотнами, бралися за веретено, рукоділля.

Одним словом, як не крути, а найцікавіший період року, коли не спекотно, не холодно, навкруги - краса насичена і спокійна, події набирають обертів, літня меланхолійність переходить у бурхливий свіжосезонний темперамент, все це - жіночого роду, а в Україні така гендерна тенденція існувала завжди.

А ось у Північній Америці бабине літо приходить пізніше, наприкінці вересня або в першій половині жовтня, і називається цей період «індіанське літо», коли листя на деревах розфарбовується неймовірними кольорами, схожими на барвистий одяг індіанців.

В Італії та Франції бабине літо називають літом Святого Мартиніка, в Болгарії - циганським літом, у Німеччині - літом бабусь, а в Чехії - павутинним літом.

Джерело: http://ua.opogode.ua

Ключові слова: 
Розділ сайту: