За народним календарем 1 серпня — останній день літа відзначається свято преподобної Макрини, сестри святителів Василя Великого й Григорія Нісського (народилася в Каппадокії на початку IV століття й померла в 380 році).
На Русі святу нерідко називали, трохи перекручуючи ім’я, Мокриною, і не випадково: по тому, наскільки «мокрий» цей день, судили про наближення осені. Так і казали: «Мокрина мокра – і осінь мокра». У той же час опади обіцяли хороший урожай на наступний рік: «Коли на Мокрини дощ, вродить жито». Ця ж прикмета обіцяла, що в лісі буде багато горіхів.
Якщо ж день видавався сухим, то баби проводили особливий обряд викликання дощу – «робили Мокрини». Шукали дівчину, яка народилася 1 серпня, називали її Мокриною, наряджали в святкову сукню і підносили їй колосся хліба. Вона повинна була віднести їх до річки, щоб та передала хлібам вологи небесної і вмовила пролити дощ. А от якщо день і без обрядів видавався сирим, то тим, які народилися на день Макрини не можна було виходити на вулицю, інакше злива могла залити всю землю.
Джерело: Сайт "Традиції народу України"