Ефедра двоколоса, Жабник польовий

Ефедра двоколоса — Ephedra distachya L. (отруйна)

Ефедра двоколоса — Ephedra distachya L. (отруйна)

Багаторіч­ний кущ з родини ефедрових (Ephedraceae). Росте на при­морських і степових схилах, на півдні Лісостепу і в Криму. Наприкінці літа збирають зелені стебла (траву).

Коли застосовують? Як засіб, що підвищує кров’яний тиск і тонізує симпатичний нерв; при алергійних захворюваннях, таких, як бронхіальна астма, сінна пропасниця, кропив’янка; при хронічному бронхіті, емфіземі легень. Добова доза: на­пар з 12 г сухої трави в 1 склянці окропу.

Жабник польовий — Filago arvensis L.

Однорічна рослина з родини складноцвітих (Compositae).

Поширений по всій території УРСР. У червні — липні зби­рають його траву -- стебла, листки й квітки. Росте в сосно­вих борах, на піщаних місцях, по вапнякових скелях, на схилах гірських місцевостей.

Коли застосовують? Як засіб протипроносний, протималя­рійний. Також використовують при істерії, надмірних мен­струаціях, при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, гіпертонії, грудній жабі. Відвар готують так. З сто­лові ложки трави варять в 2 склянках води, поки не зали­шиться Уз рідини. Вживають кожні 1—2 години по 1 столо­вій ложці відвару.

При білях у жінок, зубному болю використовують відвар для полоскання; при золотусі, корості, для компресів при гнійних та застарілих ранах вживають настої 10—15 г тра­ви на 300 мл води.

В.В.Кархут, Ліки навколо нас, Видавництво "Здоров'я", Київ, 1973
Попередження: перш ніж скористатися рецептом, порадьтеся з лікарем

Розділ сайту: