Геотермальна енергія

Геотермальна енергія, тобто теплота надр Землі, уже використовуєть­ся в ряді країн, наприклад в Ісландії, Росії, Італії і Новій Зеландії. Земна кора товщиною 32—35 км значно тонша, ніж лежачий під нею шар ман­тії, що тягнеться приблизно на 2900 км до гарячого рідкого ядра.

Мантія є джерелом багатих газами вогненно-рідких порід (магма), які виверга­ються діючими вулканами. Тепло виділяється в основному внаслідок радіоактивного розпаду речовин в земному ядрі. Температура і кількість цього тепла настільки великі, що воно спричиняє плавлення порід ман­тії.

Гарячі породи можуть створювати теплові «мішки» під поверхнею, у контакті з якими вода нагрівається і навіть перетворюється у пару. Оскі­льки такі «мішки» переважно герметичні, гаряча вода і пара часто знахо­дяться під великим тиском, а температура цих середовищ перевищує точку кипіння води на поверхні землі.

Найбільші геотермальні ресурси зосереджені у вулканічних зонах на межах коркових плит. Основним недоліком геотермальної енергії є те, що її ресурси локалізовані і обме­жені, якщо дослідження не показують наявності значних покладів гаря­чої породи або можливості буріння свердловин до мантії.

==========
У нас Вы можете приобрести мужские рубашки оптом на любой случай жизни – для повседневного ношения, для торжественного вечера, в классическом офисном стиле, а так же модели, выполненные с учетом последних тенденций моды. Сезонные коллекции для работы, отдыха и различного рода событий представлены моделями разнообразных форм, цветов и материалов. Кроме того, в нашем магазине Вы найдете брюки и джинсы для мужчин с разными вкусовыми предпочтениями и размерами, нижнее белье, выполненное из качественных натуральных материалов, стильные аксессуары для завершения любого образа и многое другое. 

Розділ сайту: