Гольфстрім

Гольфстрім (англ. Gulf Stream — течія із затоки) — система теплих течій у північній частині Атлантичного океану, що тягнеться на 10 тис. км від берегів п-ова Флорида до о-вів Шпіцберген і Нова Зем­ля. Швидкість течії від 6—10 км/год у Флоридській протоці до З— 4 км/год в районі Великої Ньюфаундлендської банки, температура поверхневих вод відповідно від 24—28 до 10—20 °С. Середня витрата води у Флоридській протоці 25 млн м3/с (у 20 разів перевищує сумар­ну витрату води всіх річок земної кулі). Основна гілка Гольфстріму бере початок у Мексиканській затоці (звідки і походить назва течії) і проникає в Атлантику через Флоридську протоку; далі течія відхиля­ється на півночі Великою Багамською банкою — підводною платфор­мою, що знаходиться на південному сході від п-ова Флорида. Витіка­ючи з Мексиканської затоки, Гольфстрім несе великі скупчення пла­ваючих водоростей роду саргасів і різні види термофільних риб (у тому числі летючих). Біля східного узбережжя Флориди межі Гольфстріму чіткі, особливо західна. Виблискуюча блакить цієї течії різко контра­стує із зеленувато-сірими більш холодними водами Північної Атлан­тики. Сама течія — не просто однорідна маса рухомого потоку води. Вона складається з декількох потоків, що мають приблизно однако­вий напрям. Біля його східного краю є численні завихрення, що за­кручуються праворуч; деякі з них навіть повністю відділяються від основного потоку.

раздача листовок является простым и достаточно эффективным способом донесения нужной информации до потенциального клиента. Успех этой акции напрямую зависит от профессионализма и ответственности промоутеров, занимающихся ее проведением. Для того чтобы листовка привлекла внимание и вызвала заинтересованность важен не только яркий и броский дизайн рекламного материала, но и слаженная работа команды опытных промоутеров.

Поблизу Великої Багамської банки Гольфстрім приймає гілку Півні­чної Пасатної течії і рухається паралельно східному узбережжю США, на невеликій відстані від нього. Саме з теплими водами цієї течії пов'яза­на м'яка зима на Бермудських о-вах. Поблизу мису Хаттерас (узбереж­жя шт. Північна Кароліна) Гольфстрім повертає на північний схід і пря­мує до Великої Ньюфаундлендської банки. Тут він зустрічається з холо­дною Лабрадорською течією, а також стикається з більш холодним пові­трям, що поступає з півночі. У результаті в цьому районі майже постійно спостерігаються тумани. Від Великої Ньюфаундлендської банки Гольф­стрім рухається в східному напрямі до берегів Європи (ця його частина називається течією Західних Вітрів). Приблизно посередині Північної Атлантики Гольфстрім ділиться на дві течії. Одна з них прямує далі на схід до берегів Європи, а потім, повертаючи на південь, утворює Канарську течію, інша, що іменується Північно-Атлантичною течією, посту­пово відхиляється ліворуч і продовжує рух на північний схід. Ця течія проходить біля західних берегів Британських о-вів, де від неї знов відді­ляється гілка, що прямує на захід, до берегів Ісландії, — течія Ірмінгера. Інша частина Північно-Атлантичної течії — Норвезька течія — йде вздовж берегів Норвегії.

Розділ сайту: