Великий Каньйон — один з найглибших каньйонів у світі, на плато Колорадо, у США. Вироблений р. Колорадо в товщі вапняків, пісковиків і сланців.
Масштаби цієї безодні важко уявити. Довжина колосального міжгір'я, що прорізало поверхню Землі посеред арізонської пустелі, 349 км (за іншим даними — 515 км), глибина — до 1645 м. Найбільша ширина складає бл. 30 км, а нижче за Тороуіп-Оверлука на північній кромці — всього 800 м. З 1908 р. — національна пам'ятка природи, з 1919 р. — національний парк (площа 4931 км2). Стіни каньйону смугасті, оскільки нижній рівень складений з темних сланців (метаморфічної породи, що легко розщеплюється) і граніту. Голі кручі з прямовисними схилами, разюче схожі на розвалини давніх храмів, перетворюють ландшафт у заплутаний лабіринт ярів і ущелин. Не дивно, що в XIX ст. деякі вчені вважали, що каньйон міг утворитися тільки внаслідок гігантського землетрусу.
Приблизно 60 млн років назад велике плато Кайбаб розділяло в цьому районі басейни давньої р. Колорадо на сході і річкової системи під назвою Уалпай на заході. З часом води Уалпай врізалися в плато — йшов неухильний процес ерозії. Повільно, але вірно Уалпай наближалася до первозданного Колорадо, поки нарешті не з'єдналася з нею, утворивши бурхливу сучасну р. Колорадо, яка бігла по плато зі швидкістю 30 км/год, щодня переносячи з собою мільйони тонн землі і каменю.
Побудована у 1964 р. дамба Глен-Каньйон значно стримала потужність річки (швидкість — 15 км/год). На території парку водяться 100 видів птахів і 60 видів ссавців (чорнохвостий олень, койот, сіра лисиця, єнот, бурундук, білка), 25 видів рептилій і амфібій.