Акер (за єгипетською міфологією) — староєгипетське божество, шановане як втілення самої Землі, земної тверді, того, що є основою Людини. За переказами, єгипетський Бог Акер також у відповідає за усе, що робиться в підземному царстві, і саме в такій іпостасі ім’я Бога згадується у священних текстах Пірамід.
Втім, ім’я Акер зустрічається і в інших джерелах, що тільки підкреслює його популярність. Наприклад, фараон Уніс в одному із текстів пірамід згадується як мандрівник по Акеру і Шу. В період Нового Царства невідомим автором або авторами була створена «Книга Акера» — свого роду керівництво для мандрівників по світу мертвих і по підземному світу зокрема.
Єгипетський Бог Акер, як свідчать легенди, щоночі носить по підземному царству сонячну барку. Це є свідченням того, що підземному світі кипить життя. Єгипетський Бог Акер має в єгипетській міфології навіть свій символ, що називається Руті. Не кожне божество в Стародавньому Єгипті мала таку шану. Існувало два позначення зображення — іноді це було зображення змії, але найчастіше використовувався символ у вигляді двох левів і золотого диска між ними. Один лев дивився на схід, захищаючи царство Акера з того боку від всякої нечисті, інший лев — на захід.
Леви розташовані спинами один до одного, а між ними був символічний ієрогліф — позначення горизонту. Згідно з трактуванням інших вчених, один лев зустрічав зі сходу сонце, що зійшло з підземного світу, а другий лев проводжав його увечері. У повсякденному житті древніх єгиптян єгипетський Бог Акер ще виконував функцію захисника і оберегу. Наприклад, давні вірували, що Акер захищає від зміїного укусу.
Ще єгипетський Бог Акер має знаменитих предків, які, у свою чергу, є предками самого верховного єгипетського Бога Ра. Місцем поклоніння Акеру вважалося місто Леонтополь, де давні також поклонялися Богам Тефнут і Шу.