єгипетська міфологія

Єгипетський Бог Акер

Акер (за єгипетською міфологією) — староєгипетське божество, шановане як втілення самої Землі, земної тверді, того, що є основою Людини. За переказами, єгипетський Бог Акер також у відповідає за усе, що робиться в підземному царстві, і саме в такій іпостасі ім’я Бога згадується у священних текстах Пірамід. 
Втім, ім’я Акер зустрічається і в інших джерелах, що тільки підкреслює його популярність. Наприклад, фараон Уніс в одному із текстів пірамід згадується як мандрівник по Акеру і Шу. В період Нового Царства невідомим автором або авторами була створена «Книга Акера» — свого роду керівництво для мандрівників по світу мертвих і по підземному світу зокрема. 
Єгипетський Бог Акер, як свідчать легенди, щоночі носить по підземному царству сонячну барку. Це є свідченням того, що підземному світі кипить життя. Єгипетський Бог Акер має в єгипетській міфології навіть свій символ, що називається Руті.

Єгипетський Бог Осіріс

Осіріс (за єгипетською міфологією) — Бог Відродження, хазяїн загробного світу в єгипетській міфології. Періодично Осіріс зображувався у вигляді бика або людини з бичачою головою. Згідно із джерелами (староєгипетські тексти і оповідання Плутарха), Осіріс був старшим сином Бога Геба і Богині Нут, чоловіком і рідним братом Ізіди, братом Сета і Нефтіди, батьком Анубіса і Гора. Він був четвертим із Богів, які царювали на землі ще з первинних часів. Успадкував він свою владу від прадідуся Атума Ра, дідуся Шу і свого батька Геба. Гробниця Осіріса була розташована в місті Абідос. 
Царюючи над усім Єгиптом, Осіріс навчив людей землеробству, виноробству і вирощуванню плодових дерев, але був підступно вбитий своїм братом, Богом Сетом, який бажав правити в Єгипті замість нього.