Канада

Канада — держава в Північній Америці. Площа 9976 тис. км2. Насе­лення 31,186 млн людей (2002), головним чином англо-канадці (понад 44 %) і франко-канадці (бл. 28 %); корінне населення — індіанці і ескімоси. Міське населення 77,9 % (1998). Офіційні мови — англійська і французька. Віруючі — протестанти і католики. Канада — федерація у складі 10 провінцій і 3 територій. Столиця — Оттава.

Входить у Британську співдружність націй. Глава держави — короле­ва Великобританії, представлена генерал-губернатором. Законодавчий орган — двопалатний парламент (сенат і палата общин). Політична сис­тема Канади, що формально вважається британським домініоном, ско­пійована з англійської. Уряд формується партією більшості в Палаті об­щин, лідер цієї партії стає прем'єр-міністром країни. 301 депутат Палати общин обирається за мажоритарною системою від одномандатних вибо­рчих округів.

Омивається на заході Тихим океаном, на сході — Атлантичним оке­аном, на півночі — Північним Льодовитим океаном і їх морями. Канада займає північну частину Північної Америки і примикаючі до неї острови (в т. ч. Канадський Арктичний архіпелаг, Ньюфаундленд, Ванкувер). Східна частина Канади — рівнини і плато висотою від 300 м до 1500 м. На заході — Кордильєри висотою до 6050 м (г. Логан). Клімат переважно помірний і субарктичний. Середні температури січня від -35 °С на півно­чі до 4 °С на півдні Тихоокеанського узбережжя, липня 21 °С на півдні, 4 °С на островах Канадського Арктичного архіпелагу. Опадів на рік від 150 мм в північній частині до 1250 мм на Атлантичному і 2500 мм на Тихоокеанському узбережжі. Головні річки — Св. Лаврентія, Макензі, Фрейзер. На південному сході — система Великих озер (Канаді нале­жить 1/3 акваторії); інші великі озера: Велике Ведмедяче, Велике Неві­льниче, Вінніпег, Атабаска. На півночі арктична пустеля, тундра, лісоту­ндра, на схилах Кордильєр — хвойні і мішані ліси, на півдні — степи і лісостепи, переважно розорані. Багато національних парків.

Канада — високорозвинена індустріально-аграрна країна. Частка в ВВП (1999, %): промисловість 31, у т. ч. обробна промисловість 27, сіль­ське господарство 3. Канада займає одне з провідних місць у світі з видо­бутку і виплавки нікелю, калійних солей, азбесту, цинку, оксиду урану, срібла, свинцю, міді. Значний видобуток молібдену, золота, залізняку, гіпсу, нафти, природного газу, вугілля. Виробництво електроенергії 550,8 млрд кВт*год (1998). Кольорова (виплавка нікелю, алюмінію) і чор­на металургія, електрохімічна, целюлозно-паперова (провідне місце у світі, бл. 10 млн т газетного паперу на рік), нафтопереробна і нафтохімі­чна промисловість. Різноманітне машинобудування. Харчова, текстиль­на, швейна промисловість. Головна сільськогосподарська культура — пшениця (збір 49,6 млн т в 1997 p.). Інші експортні культури — ячмінь, овес; з технічних — льон, тютюн, рапс. Тваринництво (молочне, м'ясо-шерсте; птахівництво) дає майже 60 % вартості сільськогосподарської продукції. Лісозаготівлі. Хутровий промисел. Рибальство (провідне місце у світі по експорту мороженої риби). Довжина (1998, тис. км) залізниць 36,1, автошляхів 901,9. Велике значення в перевезеннях має судноплав­ство по Великих озерах і глибоководний шлях по р. Св. Лаврентія. Вели­ка роль повітряного транспорту, особливо на півночі. Основні порти: Ва­нкувер, Іль, Картьє, Тандер-Бей, Монреаль. Експорт: автомобілі, наф­топродукти, папір і целюлоза, пшениця, природний газ, промислове об­ладнання, нікель, алюміній, мідь. Основні зовнішньоторгівельні партне­ри: США (3/4 торгового обороту), Японія, Великобританія, Нідерланди. Грошова одиниця — канадський долар.

==========
Электриками компании производится ремонт электрики грузовиков различных марок и моделей, импортных автобусов, специальной и строительной техники. Среди всего вышеперечисленного особое внимание следует уделить именно грузовым автомобилям- Ремонт электрики Mercedes-Benz-(Мерседес). В большинстве случаев тягач или самосвал должен прибыть к месту назначения в строго оговоренное время. Такие машины обязаны всё время оставаться на ходу, чтобы приносить прибыль своим владельцам.

Розділ сайту: