Комарі – передвісники погоди

При згадці про комарів у більшості людей виникає тільки дві асоціації: тіло, вкрите укусами, які так і хочеться роздерти до крові, і набридливе пискляве дзижчання, через яке не вдається заснути вночі. Проте мало хто знає і про корисне значення комарів для людини. Існує чотири їхні особливості, завдяки яким комарі справді можуть стати у нагоді як синоптикам, так і усім, хто просто цікавиться нетрадиційними способами визначення погоди на найближчий час.

Перш за все, поведінка цих комах дає змогу точно визначити погоду на найближчу добу. Побутує думка, що якщо збираються великі скупчення комарів, то сьогодні-завтра погода буде сонячною та спекотною, вітру у ці дні не передбачається. Якщо ж навпаки, комари літають окремо, не рояться, то скоро має бути дощ.

По-друге, кліматичну ситуацію на певний час за допомогою самих лише знань про комарині звички можна передбачити у будь-якій точці наших широт.   На Землі комарів декілька тисяч видів, кожен з яких має свої характерні особливості. Саме завдяки різноманіттю видів полегшується справа визначення погоди у тому чи іншому місці. Наприклад, на узбережжях Азова та Каспію живе комар-дергун, більш відомий як представник хірономід, і він, на відміну від інших видів, відчуває себе комфортно в умовах підвищеної вологості. Це означає, що цей вид роїться за вологої погоди, а, отже, перед дощем. Коли ж наступає засуха, комар-дергун “кочує” до низин і відлежується під сирою листвою.

До того ж, комарі переважно розмножуються лише у суху погоду. Ті їхні підвиди, які живуть у центральному регіоні Росії, зокрема комар-толкунець, надають перевагу спекотній погоді і під час спеки формують рій для розмноження, та недорогой рекламный ролик. Коли сухо, усі комарі можуть літати, а під час дощу їхні крила намокають і розмноження відбуватись не може, адже воно має проходити саме під час польоту.

Врешті-решт, хоч комарі – ніякі не теплокровні, а лише комахи, вони так само, як і люди, можуть реагувати на зміну атмосферного тиску. Як відомо, він у похмуру погоду падає, що знижує рухливість комарів, робить їх більш в’ялими та бездіяльними.

Джерело: http://cikave.org.ua/bio/komari-peredvisnyky-pohody/

Ключові слова: