комар

Комарі та як від них вберегтися

Москіти з’явились в Юрську епоху, майже 175 мільйонів років тому, так що від них дісталось навіть динозаврам. Відомо більш ніж 3000 видів москітів, які перебувають як в арктичній тундрі, так і в тропічних лісах. Приблизно 90 з них зустрічаються на нашій території. Живуть комарі недовго, весь цикл займає місяць, зате постійно розмножуються. Для кладки підходить будь-яке скупчення води: річка, бочка на городі, навіть консервна банка з водою.

Тільки самки комарів кусаються, висмоктуючи кров. Така їжа необхідна їм для розвитку яєць. Одна крапля крові дає життя тисячам комариних яєць. Найбільш смачною для комарів є кров людей першої і другої групи, а також кров дітей.

Пік активності москітів приходиться на сутінки та ніч.

Самці комарів не займаються висмоктуванням крові – вони живляться виключно соками і нектаром рослин.

Комарі – передвісники погоди

При згадці про комарів у більшості людей виникає тільки дві асоціації: тіло, вкрите укусами, які так і хочеться роздерти до крові, і набридливе пискляве дзижчання, через яке не вдається заснути вночі. Проте мало хто знає і про корисне значення комарів для людини. Існує чотири їхні особливості, завдяки яким комарі справді можуть стати у нагоді як синоптикам, так і усім, хто просто цікавиться нетрадиційними способами визначення погоди на найближчий час.

Перш за все, поведінка цих комах дає змогу точно визначити погоду на найближчу добу. Побутує думка, що якщо збираються великі скупчення комарів, то сьогодні-завтра погода буде сонячною та спекотною, вітру у ці дні не передбачається. Якщо ж навпаки, комари літають окремо, не рояться, то скоро має бути дощ.

По-друге . . . . .