Маленький геній: як виростити нового Стіва Джобса

Герой нашого часу кинув університет, а потім перевернув світ. Що перетворює дитину в видатного вченого, винахідника, письменника? Відповідь вас здивує.
Маленький геній: як виростити нового Стіва Джобса
Батьки хочуть, щоб їх дитина була самим розумним і талановитим, виріс успішним і цікавою людиною. І, хоча зараз багато говорять про те, що діти позбавлені дитинства, перевантажені, дух суперництва панує на кожній дитячій площадці й дні народження. Батькам важливо похвалитися своїми дітьми перед сусідами та знайомими. І в той же час американські школярі та студенти за рівнем освіти позаду своїх зарубіжних однолітків. У чому ж прорахунок? Коли ми говоримо «розумна дитина», що ми під цим розуміємо і як ми можемо розвивати свою дитину?

Визначення генія

Насамперед, геній - культурне поняття. Не існує статистичних даних, що визначають генія. Навіть тест, пропонований міжнародним суспільством людей з найвищими показниками IQ, Mensa, виявляє НЕ геніїв, а людей, чиї здібності і творчий підхід включають їх в 2 відсотка найталановитіших людей планети. Політично коректний термін, який застосовується в освітній сфері по відношенню до цих людей «обдарований». У багатьох школах існують спеціальні програми для «обдарованих дітей». За даними Національної асоціації обдарованих дітей (Association for Gifted Children), в цих програмах бере участь 6% американських школярів. Однак багато експертів ставлять цю цифру під сумнів.

Адекватність тестування

Стандартизовані тести, які проводяться в школах, визначають, наскільки добре дитина засвоює матеріал. IQ-тести оцінюють здатність логічно мислити і приводити обгрунтовані доводи. Вони виявляють здатність дитини знаходити рішення завдань. Результати багато в чому залежать від практики, тобто від того, наскільки школяр «набив руку» на вирішенні тих чи інших завдань. Але обидва типи тестів неадекватно відображають здібності дитини. Цілком можливо, дитина не виспався перед тестом, або застуджений, або сусід заважає йому зосередитися. Стандартизовані тести не можуть служити єдиним мірилом здібностей. Іншими словами, тест - всього лише один інструмент з цілого набору. Щоб побудувати будинок потрібна сокира? Звичайно. Але одним сокирою не обійдешся.

Роль батьків

Прийомний батько Стіва Джобса навчив його азам електроніки в ранньому дитинстві. Цілком імовірно, що у всіх нас є потенціал творити чудеса. Інтелект складається з генетики і стимуляції. І тут величезну роль грає вплив батьків. Ось що ви можете зробити, щоб не тільки мотивувати вашої дитини отримувати гарні оцінки, а й пробудити в ньому інтерес до навчання.

Говоріть невтомно!

Задавайте дитині питання, які потребують розширеного відповіді: «Що може трапитися, якщо по дорозі в кіно ми зупинимося і купимо морозиво?». Такого роду питання допомагають дитині оцінити свої знання і усвідомити, що з його думкою рахуються. Не турбуйтеся, що дитина занадто малий, щоб зрозуміти, не бійтеся вживати «вчені» слова. Швидше за все, дитина їх не знає, але, почувши кілька разів в контексті, зрозуміє, що вони означають.

Багато читайте!

Дослідження неодноразово підтверджували той факт, що доступність книг і спільне читання - запорука успішного навчання в школі. Читання стимулює мозок і створює уявлення про світ. Це основа навчання, яка дозволить дитині вбирати і застосовувати відомості з різних областей, включаючи математику та природничі науки. Так що, постарайтеся виробити у дитини звичку до читання. Якщо ваш малюк бачить, що батьки постійно читають, він буде брати з вас приклад. Запрошуйте його разом з вами повалятися з книжкою на дивані, розкладайте книги на кавовому столику, на тумбочці, не кажучи вже про книжкові шафи. Діліться з дитиною враженнями про прочитане і просите його чинити так само. Це не тільки дасть вам тему для спілкування, але і розвине словниковий запас і розуміння прочитаного.

Хваліть за досягнення

Діти, яких хвалять за те, що вони правильно вирішили задачу, як правило, краще вчаться в школі, ніж ті, яким кажуть: «Ти розумний!». Останні найчастіше дратуються від того, що у них не все виходить. Тому краще сказати: «Я пишаюся тим, що ти знайшов новий спосіб вирішення. Намагайся - і в тебе все вийде ».

Розвивайте допитливість!

Дошкільнятам цікаво абсолютно все, але з часом цей інтерес часто меркне. Не допускайте цього. Розпалюйте і підтримуйте в них інтерес - розповідайте, задавайте питання, обговорюйте. Дитина підтримає бесіду і в свою чергу стане задавати питання. Намагайтеся пробудити в дитині інтерес до того, що захоплює вас. Сходіть в музей або подивіться разом цікаву передачу, поділіться з ним тим, що вам сподобалося і чому, попросіть його поділитися думкою, нехай він відчує себе знавцем.

Не пропускайте «освітні моменти»!

Скажімо, ви обганяєте автобус. Замість того щоб вигукувати: «Дивись, який великий автобус!» Запитаєте: «Як ти думаєш, чому автобус такий великий?». Розвиваючи в дитині спостережливість, ви допомагаєте йому згодом використовувати її в процесі навчання. Похід до супермаркету допоможе розширити словниковий запас, попрактикуватися в рахунку і виробити вміння з розумом витрачати гроші. Для дворічної дитини промовте вголос назви овочів і фруктів, складаючи їх в сумку. Попросіть свого трирічного супутника знайти три банки горошку, а п'ятирічного - написати назву пластівців, які йому подобаються. Старші діти можуть порівнювати ціни і розміри упаковок, сортувати купони.
Незалежно від того, наскільки розвинений ваш дитина, найкраще, що ви можете для нього зробити, це проявляти зацікавленість, допомогти виявити свої таланти і здібності, відкрити в собі генія. Чого ви найбільше хочете для своєї дитини? Щоб він був щасливим? Веселим? Впевненим? Улюбленим? Ваша мета - допомогти дитині максимально реалізувати свої здібності і душевні якості, вірно? Якщо ви дочитали до цих пір, виходить, ви обидва на правильному шляху.

За матеріалами сайту Женская территория

В клубе пиранья свои гении. И эти гении достигают своих вершин спортивного мастерства.
Это вовсе не обозначает, что среди них нет нового "джобса".

Розділ сайту: