Стів Джобс

Маленький геній: як виростити нового Стіва Джобса

Герой нашого часу кинув університет, а потім перевернув світ. Що перетворює дитину в видатного вченого, винахідника, письменника? Відповідь вас здивує.
Маленький геній: як виростити нового Стіва Джобса
Батьки хочуть, щоб їх дитина була самим розумним і талановитим, виріс успішним і цікавою людиною. І, хоча зараз багато говорять про те, що діти позбавлені дитинства, перевантажені, дух суперництва панує на кожній дитячій площадці й дні народження. Батькам важливо похвалитися своїми дітьми перед сусідами та знайомими. І в той же час американські школярі та студенти за рівнем освіти позаду своїх зарубіжних однолітків. У чому ж прорахунок? Коли ми говоримо «розумна дитина», що ми під цим розуміємо і як ми можемо розвивати свою дитину?
Насамперед, геній - культурне поняття. Не існує статистичних даних, що визначають генія. Навіть тест, пропонований міжнародним суспільством людей з найвищими показниками IQ, Mensa, виявляє НЕ геніїв, а людей, чиї здібності і творчий підхід включають їх в 2 відсотка найталановитіших людей планети. Політично коректний термін, який застосовується в освітній сфері по відношенню до цих людей «обдарований». У багатьох школах існують спеціальні програми для «обдарованих дітей». За даними Національної асоціації обдарованих дітей (Association for Gifted Children), в цих програмах бере участь 6% американських школярів. Однак багато експертів ставлять цю цифру під сумнів.