Одним з самих улюблених фруктів для багатьох людей вже давно став мандарин. Через його неймовірно солодкий та в той же час злегка кислуватий смак. Ці «оранжево-жовті кульки» пов'язані зі спогадами про дитячі роки, коли на новорічні та різдвяні свята наші рідні дарували нам подарункові презенти, де крім цукерок головну роль грали мандарини. У наш час цей цитрусовий - займає обов'язкове місце на прилавках супермаркетів, де він продається щорічно. Незважаючи на загальнолюдську любов до цього фрукту, спробуємо вгледіти шкідливість та корисність мандаринів.
Мандарин - дуже давній фрукт, місцем народження якого вважається Південно-Східний регіон в Азії, зокрема територія сучасного Китаю. У ті давні часи цим «сонцеподібним» цитрусовим могли дозволити собі насолоджуватися тільки багаті китайські вельможі. У наш час головними постачальниками мандаринів стали Марокко, Іспанія, Сицилія, Аргентина. На території країн колишнього СРСР найбільш часто зустрічаються мандарини грузинського походження. Відмінною рисою мандарина, в цілому як і у всіх представників сімейства цитрусових, є наявність у фруктах найбільшої кількості вітаміну С - аскорбінової кислоти. Крім цього, мандарини дуже сильно наксичені речовинами збагаченими пектином, ефірним маслом, глікозидами, мінеральними солями, вітамінами D, К, В1, В2. Важливий факт: високий вміст в мандаринах лимонної кислоти не дає розвитку процесам, які ведуть до утворення в них нітратів та інших шкідливих сполук.
Ведучи мову про корисності мандаринів, безумовно, найбільш значною корисною властивістю чудового оранжево-жовтого фрукта, є його здатність компенсувати кількість вітамінів в осінньо-зимовий період. При ОРЗ, коли значно підвищується температура, цей цитрусовий відмінно втамує спрагу, насичуючи організм необхідною кількістю аскорбінової кислоти. За рахунок фітонцидної дії на різноманітні мікроорганізми, цей цитрус знищує шкідливі мікроби і віруси, при цьому не турбуючи мікрофлору кишечника, що приносить дуже позитивний ефект як при простудних захворюваннях, так і для грибкової профілактики нігтів. Крім цього, мандарин несе за собою протинабряковий, протизастійний, протизапальний ефект.
За матеріалами сайту polzaivred.net