новорічні свята

Прогноз погоди на 8-12 січня 2019 року по місту Рівне та області

З Різдвом ХристовимПрогноз погоди на 8-12 січня

Найближчими днями збережеться сніжна та морозна погода

8 січня: Мінлива хмарність. Без істотних опадів, лише ввечері сипатиме невеликий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер південний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі  10-15º морозу, вдень 6-8°морозу.
 Атмосферний тиск  буде  падати

9 січня: Хмарно з проясненнями. Невеликий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер південно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі  8-13º морозу, вдень 3-8° морозу.
Атмосферний тиск  буде слабо рости

10 січня: Хмарно з проясненнями. Вночі без істотних опадів, вдень сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер вночі  південно-східний, вдень північно-східний 5-10 м/с. Температура повітря  вночі 8-13º морозу, вдень . . . . .

18 січня - "Голодна кутя" або Другий Свят-вечір

Ось і добігають кінця тривалі зимові свята українців. Напередодні Водохреща - 18 січня за новим стилем - святкуємо «Голодну кутю» або другий Свят-Вечір. Увесь цей день віруючі люди нічого не їдять — постують. Сідають вечеряти, коли вже засяє вечірня зоря. На вечерю подаються пісні страви — смажена риба, вареники з капустою, гречані млинці на олії і кутя та узвар.

По вечері діти проганяють кутю: вибігають з хати і палицями б'ють знадвору в причільний кут, примовляючи:

Тікай, кутя, із покуття,
а узвар — іди на базар,
Паляниці, лишайтеся на полиці,
а «дідух» — на теплий дух,
Щоб покинути кожух!

Збереглося коротке, але цікаве оповідання про те, як колись запорожці проганяли кутю в себе на Січі. Оповідання це .....

Мандарини та їх користь

Одним з самих улюблених фруктів для багатьох людей вже давно став мандарин. Через його неймовірно солодкий та в той же час злегка кислуватий смак. Ці «оранжево-жовті кульки» пов'язані зі спогадами про дитячі роки, коли на новорічні та різдвяні свята наші рідні дарували нам подарункові презенти, де крім цукерок головну роль грали мандарини. У наш час цей цитрусовий - займає обов'язкове місце на прилавках супермаркетів, де він продається щорічно. Незважаючи на загальнолюдську любов до цього фрукту, спробуємо вгледіти шкідливість та корисність мандаринів.

Мандарин - дуже давній фрукт, місцем народження якого вважається Південно-Східний регіон в Азії, зокрема територія сучасного Китаю. У ті давні часи цим «сонцеподібним» цитрусовим могли дозволити собі насолоджуватися тільки багаті китайські вельможі. У наш час головними постачальниками мандаринів стали Марокко, Іспанія, Сицилія, Аргентина. На території країн колишнього СРСР найбільш часто зустрічаються мандарини грузинського походження. Відмінною рисою мандарина, в цілому .....

Як зустріти 2014 рік так, щоб він приніс удачу та щастя?

Талісманом 2014 року є синій дерев'яний Кінь. А кінь, як відомо, хоч і є помічником людини, але все ж норовлива і часом навіть норовиста тварина. Тому варто врахувати всі нюанси і тонкощі святкування Нового року, щоб Конячка була вдячна і подбала про вас.

Де зустрічати рік коня?

Кінь - одна з найбільш відданих тварин, тому Новий рік варто зустрічати в колі сім'ї. Якщо ж ви планували провести свято з друзями, то згадайте ще й той факт, що Кінь грайливий, тому він тільки "за", якщо після 00.00 ви приєднаєтеся до веселої компанії.

Хороша новина для любителів помандрувати: Новий рік можна зустрічати в будь-якій точці планети. Проте варто пам'ятати, що Кінь має твердо стояти на ногах. Тому відкладіть ідеї святкування в літаку, на теплоході або круїзному лайнері.

ЯК прикрасити будинок ?...
 

З історії ялинкових прикрас

Прикрашати до новорічних свят ялинку європейці стали наприкінці середньовіччя. І традиція прикраси новорічного дерева мало чим відрізнялася від сьогоднішньої: верхівкою була «Віфлеємська зірка», замість куль вішали яблука (заборонений плід, зірваний Євою), на гілки ставили запалені свічки. І неодмінно на ялинових гілках повинні були висіти фігурки, виготовлені з вафель. Вони символізували ті хлібці, які даються під час причастя.

Історики кажуть, що аж до середини 18 століття на ялинку вішали те, що можна було потім з'їсти. До яблук і вафельних фігурок додавали ще й горіхи, різні ласощі.

І тільки на прикінцідо 18 століття ялинкові прикраси перестають бути їстівними. На гілки зеленої красуні вішають квіти, виготовлені з паперу, шишки, вкриті золотистою фарбою, латунні фігурки янголят і навіть яєчні шкарлупки.

А як же традиційні кулі? Деякі стверджують, що першу ялинкову кульку було відлито в 16 столітті у Саксонії.

За іншими відомостями, першу ялинкову кульку виготовили в 1848 році. Сталося це ...

Стало відомо скільки буде вихідних на Новий рік 2014

Різдвяні свята 2014 Кабінет міністрів України прийняв постанову про перенесення вихідних днів на Новорічні та Різдвяні свята з 1 по 7 січня включно.

Про це повідомила заступник міністра соціальної політики України Лідія Дроздова. 

Зокрема, робочий день 2 січня переноситься на суботу, 11 січня, 3 січня – на суботу 25 січня і 6 січня – на суботу, 8 лютого.

«Було прийнято рішення про перенесення низки вихідних днів з тим, щоб був вихідний період з 1 по 7-е січня включно – для того, щоб забезпечити раціональне використання робочого часу з одного боку і за проханнями людей, які працюють на підприємствах», – заявила вона.

В уряді відзначають, ...