Про Різдво, астрономію і географію
Опубліковано admin ср, 14 грудня 2022р.
Найближчими днями збережеться сніжна та морозна погода
8 січня: Мінлива хмарність. Без істотних опадів, лише ввечері сипатиме невеликий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер південний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі 10-15º морозу, вдень 6-8°морозу.
Атмосферний тиск буде падати
9 січня: Хмарно з проясненнями. Невеликий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер південно-східний, 5-10 м/с. Температура повітря вночі 8-13º морозу, вдень 3-8° морозу.
Атмосферний тиск буде слабо рости
10 січня: Хмарно з проясненнями. Вночі без істотних опадів, вдень сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер вночі південно-східний, вдень північно-східний 5-10 м/с. Температура повітря вночі 8-13º морозу, вдень . . . . .
Первісний дохристиянський характер новорічного свята добре зберігся у традиційних звичаях та обрядах українців 13—14 січня.
На відміну від Різдва й Хрещення ці дні не відігравали важливого значення в релігійному календарі, тому в обрядовості їх майже не помітно церковних мотивів, хоча у православному місяцеслові значаться три свята.
13 січня установлене свято на честь знатної римлянки Меланії (Маланки), яка з юних років і до кінця днів своїх (померла в 439 р.) прямувала до Христа.
14 січня — свято на честь Василія (Василя) Великого (329—379) архієпископа Кесарії Кападокійської, що в Малій Азії.
Церковні джерела характеризують його як . . . . .
Достовірна дата народження Ісуса Христа невідома, а в Біблії не згадується ні день, ні рік, коли саме на світ з'явився син Божий.
Православні християни святкують Різдво 7 січня. Невід'ємним атрибутом святкування Різдва в Україні є колядки, в яких прославляється новонароджений Христос. Колядники йдуть від будинку до будинку, сповіщаючи новину - народження Божого сина.
З початком Різдва вже можна було . . . . .